تعداد بازدید: 253
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
کسب رتبه دوم اتصال بیشترین نیروگاه خورشیدی کشور توسط شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان

افتخاری دیگر برای استان کرمان :
کسب رتبه دوم اتصال بیشترین نیروگاه خورشیدی کشور توسط شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان

شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان رتبه دوم اتصال بیشترین نیروگاه خورشیدی درسطح مدیریت توزیع برق و بهینه‌سازی مصرف انرژی را در کشور کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ،هم زمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی های تجدیدپذیر، بهره وری و صرفه جوئی انرژی ایران که در اسفندماه در تهران برگزارشد، شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان توانست رتبه دوم اتصال بیشترین نیروگاه خورشیدی درسطح مدیریت توزیع برق و بهینه‌سازی مصرف انرژی را در کشور کسب کند. مهندس محمود شهبا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با اعلام این خبر گفت: این رتبه با انجام اقداماتی مانند توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در حوزه فضای سبز و پارک‌ها، معرفی انرژی تجدیدپذیر به عموم مردم ، ایجاد زیرساخت و تسریع در انعقاد خرید تضمینی برق ، نظام بخشیدن به فرآیند نصب سامانه های خورشیدی مشترکین ، پیگیری و نصب و راه اندازی سامانه های خورشیدی در ادارات ، توجیه وجلب سرمایه گذار جهت ورود به مزارع خورشیدی محقق شده است.
وی با اشاره به واقع بودن استان کرمان در ذوزنقه خورشیدی ایران که پتانسیل بسیار بالا جهت بکارگیری انرژی پاک و تجدیدپذیر خورشیدی را دارا می باشد، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان استقبال بی نظیری از این موهبت الهی در جهت سرمایه گذاری احداث نیروگاه های خورشیدی در محدوده تحت پوشش این شرکت صورت پذیرفته که درارزیابی سازمان ساتبا منجر به اخذ رتبه دوم با امتیاز 339 در میان شرکت های برق منطقه ای و توزیع در زمینه توسعه انرژی های تجدیدپذیر و پاک گردد.
شهبا گفت: شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان از سال 94 تا کنون گامهای موثری در خصوص انعقاد قراردادهای خرید تضمینی برق سامانه های خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب برداشته است. وی افزود: از میان قریب به 800 قرارداد با توان بیش از 10 مگاوات تا کنون 282 سامانه خورشیدی با توان مجموعاً 4.24 مگاوات به بهره برداری رسیده است.که اتصال به شبکه این ظرفیت تولیدی سالانه بیش از 8525 مگاوات ساعت تولید انرژی را به همراه داشته است.
وی یادآور شد: شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان طی سال های 92 تا 93 نیز از طریق 15950 میلیون ریال اعتبار، 145 کیلووات سامانه خورشیدی در مساجد و مدارس شهرستانهای رفسنجان ،زرند و کرمان نصب و راه اندازی نموده است که نصب این ظرفیت سالانه بیش از 291 مگاوات ساعت تولید انرژی را به همراه خواهد داشت.
وی هدف از نصب این سامانه ها را علاوه بر استفاده از پتانسیل های استان در زمینه استفاده از این انرژی پاک، فرهنگسازی در زمینه استفاده از انرزیهای نو در مدارس بزرگ و مساجد اصلی ذکرکرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ، احداث 154 کیلووات سامانه خورشیدی در ساختمان های اداری وبا مشارکت مشترکین با اعتبار 8470 میلیون ریالی را از دیگر فعالیت های انجام شده ذکر کرد.
شهبا ، با اشاره به امضا تفاهم نامه همکاری تحت عنوان طرح کرامت خورشید با کمیته امداد امام خمینی استان نیز گفت: از سال 1395 جهت انعقاد قرارداد خرید تضمینی با مددجویان تحت پوشش، گام بلندی در راستای اعتلای شان و منزلت این خانواده ها و امکان ایجاد درآمد و کمک به اقتصاد تعداد بیش از 70 خانواده نیز فراهم شده است که تا پایان سال 97 به بیش از 105 نیروگاه بهره برداری شده خواهد رسید .
گفتنی است دربخشی از متن تقدیرنامه سازمان ساتبا به این شرکت آمده است: انرژی های تجدیدپذیر در سال های اخیر به عنوان یک صنعت پیشرو در کشور مطرح بوده و بی تردید رشد و توسعه آن مرهون حرکت نظام مند تمامی ارکان درراستای سند چشم انداز و برنامه راهبردی جمهوری اسلامی ایران است. نتیجه بذر تلاش و کوشش شما درخت امیدی است که به بار می نشیند و نوید بخش آینده ای روشن برای فرزندان این مرزوبوم است.