Skip Ribbon Commands
Skip to main content
ورود به سایت

 

سال «رونق تولید »سال 1398:

تور یک روزه بازدید خبرنگاران از پروژه های شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان

تعداد بازدید: 164
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
تور یک روزه بازدید خبرنگاران از پروژه های شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت؛

تور یک روزه بازدید خبرنگاران از پروژه های شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان

به مناسبت هفته دولت خبرنگاران طی یک تور خبری یکروزه از پروژه های شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی، به مناسبت هفته دولت خبرنگاران طی یک تور خبری یکروزه از پروژه های اجرا شده توسط شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان بازدید به عمل آوردند.

مرکز “دیسپاچینگ و فوریتهای برق” اولین محل بازدید خبرنگاران بود. “حسین علیزاده” مدیر این مرکز به تشریح فعالیت های این بخش پرداخت و گفت : کنترل، پایش و بار لحظه ای و نظارت از علمکردهای این مرکز به شمار می رود.

وی با بیان اینکه این مرکز ۳۰۰ هزار مشترک را تحت پوشش دارد ، افزود: اين ميزان حدود ۶۰درصد از كل مشتركين حوزه عملياتي را شامل مي شود.

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق شمال استان کرمان عنوان کرد: حوادثی که در شبکه رخ می دهد و باعث خاموشی وقطعی برق می شود کنترل و نظارت آن بر عهده این مرکز است.

علیزاده سامانه تلفنی ۱۲۱ را پل ارتباطی بین مشترکین با مرکز فوریت های برق در زمان های قطعی و درخواست های مردمی عنوان کرد.

وی اذعان داشت: سامانه ۱۲۱ شهرهاي كرمان ، ماهان ، گلباف ، راين، شهداد، باغين و چترود را پوشش می دهد که همکاران در سه شیفت کاری پاسخگوی مشترکین می باشند.

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق شمال استان کرمان خاطرنشان کرد: مشترکین اگر موفق به تماس با شماره ۱۲۱ نشدند می توانند در هر جای از استان حتی دورترین نقطه با سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۰۰۰۱۲۱ درخواست های خود را پیامک نموده که به صورت خودکار در سیستم ثبت و به واحد پی گیری جهت بررسی فرستاده می شود.

علیزاده در ادامه بیان داشت: در مرکز شمال استان بیش از ۶۲۵ هزار مشترک برق داریم که ۲۶۵ فیدر کنترل فشار متوسط وجود دارد.

وی عنوان کرد: در فیدرهای کنترل فشار متوسط بحث اتوماسیون و هوشمندسازی را دنبال می‌کنیم.

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق شمال استان کرمان افزود: در فیدرهای فشار متوسط به صورت اتوماسیون و مونیتورینگ انجام می شود. علاوه بر اینکه نیروها به صورت فیزیکی در محل حضور پیدا می کنند می توان با این سامانه بدون حضور فرد در محل کلید را قطع و یا وصل کرد.

علیزاده از نصب آشکارسازهای خطا در شبکه که بسیار در رفع خطاها نیز موثر است خبر داد و افزود: اگر جایی حادثه رخ دهد از طریق نرم افزار محدوده خاموش مشخص می شود و از زمانی که این تجهیزات نصب شده ۲۳ درصد مدت زمان خاموشی بوده است.

وی تصریح کرد: از سال ۹۴ نسبت به سال ۹۷ بالای ۴۰ درصد کاهش مدت زمان خاموشی را داشته ایم و این در حالیست که در قبل از آن زمان ۹۰۰ خاموشی نسبت به هر مشترک را داشتیم.

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق شمال استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر گروه‌هایی داریم که در خط گرم برق کار می‌کنند بدون اینکه برق قطع شود و خاموشی داشته باشیم بیان کرد: ۱۶ واحد اطلاعات عملیات در مرکز توزیع نیروی برق شمال استان کرمان داریم که در قالب ۳۶ اکیپ اجرایی فعالیت می‌کنند.

مکان بازدید بعدی خبرنگاران دفتر پیشخوان دولت بود ، گفته می شود به منظور رفاه حال شهروندان و جلوگیری از اتلاف وقت و ایجاد ترافیک و با راه اندازی “دولت الکترونیک” خدمات ۲۴ گانه مشترکین به دفاتر پیشخوان دولت سپرده شده است.

جواد پورچنگیز رئیس اداره مشترکین اموربرق شمال غرب کرمان در این رابطه به خبرنگاران گفت : کلیه متقاضیان به جای مراجعه به شرکت توزیع به دفاتر پیشخوان مراجعه می کنند و بصورت الکترونیکی و با سرعت کار آنها انجام می شود.

وی افزود: کلیه تقاضاها در پیشخوان ثبت و صفر تا صد آن انجام می شود.

رئیس اداره مشترکین شمال غرب عنوان داشت: با حذف پرونده‌های کاغذی در این مجموعه و رویکرد الکترونیک از یک سری فسادها جلوگیری و به نوعی از آرشیو پرونده ها محافظت می شود.

خبرنگاران همچنین از “موزه صنعت برق کرمان” بازدید کردند ، این موزه پس از موزه تهران دومین موزه صنعت برق کشور است که در بنای قدیمی کارخانه چراغ برق، نخستین کارخانه برق کرمان تجهیز و راه‌اندازی شده است.

در سال ۱۳۱۱ برای اولین بار یک دیزل ۷۵ کیلوواتی توسط مرحوم ابوالقاسم هرندی به کرمان آورده شد و در این محل که قبلا کارخانه برق بود نصب شد که می توانست قسمتی از برق شهر را آن هم از ساعات اولیه شب تا حداکثر ساعت ۱۲ تأمین کند.

“کارخانه چراغ برق” در ابتدای بازار عزیز شهر کرمان (شمال جنوبی) قرار دارد که به مرور زمان متروکه و سپس در سال ۹۲ به پیشنهاد شهبا مدیرعامل وقت بازسازی این منطقه شروع و به موزه صنعت برق تبدیل شد.

نیروگاه خورشیدی صد کیلوواتی واقع در شهرک صنعتی شماره ۲ جاده جوپار آخرین تور یک روزه خبرنگاران بود.

” ایمان احمدی” مشاور انرژی های نو شرکت توزیع نیروی برق در این رابطه به خبرنگاران گفت: این سامانه توان ۱۰۰ کیلو تزریق انرژی الکتریکی به شبکه را دارد.

وی افزود: به این نوع سیستم “فتوولتائیک” گفته می شود یعنی انرژی تابشی خورشید را به وسیله پنل به انرژی الکتریکی تبدیل و آن را به شبکه برق تزریق می نماید.

مشاور انرژی های نو شرکت توزیع نیروی برق تصریح کرد: این سامانه همانند یک نیروگاه در مقیاس کوچکتر کار انجام می دهد و توان مصرفی ۴۵ خانه را در حالت عادی تامین می کند.

احمدی خاطرنشان کرد: این سامانه به ازای هر کیلووات پنل می تواند (استان کرمان که جزو بهترین منطقه در ایران و حتی دنیا است) به طور متوسط ۵/۵ کیلووات ساعت برق در طول روز تولید نماید.

گفتنی است این توررسانه ای به همت روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان به مناسبت هفته دولت و با هدف آشنایی و اطلاع رسانی بیشتر رسانه ها با خدمات صنعت برق در شمال استان کرمان انجام شد.