تعداد بازدید: 180
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
به همت دفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان انجام شد:
آموزش مديريت مصرف برق در مدارس شهرستان كرمان

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، به منظور فرهنگ سازي مديريت مصرف برق در بين دانش آموزان و آشنايي آنان با اصلاح الگوي مصرف برق، كلاس آموزشي در مدرسه دخترانه قدس (سرآسياب فرسنگي ) كرمان برگزار شد.
اين كلاس آموزشي با حضور مدير دفتر مديريت مصرف، معلمان و دانش آموزان مدرسه دخترانه قدس سرآسياب فرسنگي تحت عنوان " مديريت مصرف برق در خانه و مدرسه" برگزار شد.
در ابتداي اين كلاس آموزشي ، حميد عليزاده؛ مديردفتر مديريت مصرف در خصوص نحوه توليد برق و مراحل آن توضيحاتي ارائه كرد و گفت: امروزه زندگي ما وابسته به صنعت برق است و همه ما بايد در مصرف آن نهايت دقت را داشته باشيم.
وي ادامه داد: براي صرفه جويي در مصرف برق لازم نيست هيچ يك از كارهايمان را حذف كنيم و فقط با چند راهكار ساده مي‌توانيم الگوي مصرف برق خود را اصلاح كنيم.
عليزاده  اضافه كرد: تعويض لامپ‌هاي پرمصرف با لامپ‌هاي كم‌مصرف و LED، خاموش كردن لامپ‌هاي اضافه و غيرضروري و استفاده از روشنايي طبيعي خورشيد در روز راهكارهاي ساده‌اي است كه مي‌توان در مصرف برق در خانه و مدرسه صرفه جويي كرد.
مديردفتر مديريت مصرف در ادامه اين كلاس آموزشي تصريح كرد: يك راه‌ حل ساده ديگر براي صرفه جويي در مصرف برق اين است كه از وسايل پر مصرف مانند اتو، لباسشويي و ظرفشويي در زمان‌هاي اوج مصرف برق استفاده نشود و استفاده از اين لوازم برقي را به ساعاتي كه مصرف كمتر است موكول كنيم. حتي در مواردي ممكن است بزرگترها به دلايلي توجه به اين موارد را فراموش كنند كه شما دانش آموزان مي‌توانيد عمل به اين موارد ساده را به آن‌ها يادآوري كنيد.
گفتني است كه درادامه اين كلاس ، بسته هاي حمايتي لوازم التحرير كه از محل صرفه جويي حذف قبوض كاغذي برق تهيه شده بود به دانش آموزان مدرسه دخترانه قدس و دبستان دوره اول انبيا در سرآسياب فرسنگي اهداء شد. لازم بذكر است در اين دوره تعداد بيش از  500 دانش آموز از اين كلاس آموزش بهره مند شدند.