تعداد بازدید: 58
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
۱۰ هزار کنتور هوشمند در شبکه برق شمال استان کرمان نصب شد

معاون برنامه ريزي شركت توزيع نيروي برق شمال استان در بازديداز خبرگزاري ايرنا عنوان كرد:
۱۰ هزار كنتور هوشمند در شبكه برق شمال استان كرمان نصب شد
معاون برنامه ريزي شركت توزيع برق شمال استان كرمان گفت: در سال گذشته تعداد ۱۰ هزار كنتور هوشمند در شبكه برق حوزه اين شركت نصب شد كه نقش موثري در بهينه سازي مصرف انرژي و كاهش تلفات شبكه داشته است.
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان ، احمد گنجعليخاني روز سه شنبه در بازديداز خبرگزاري ايرنا افزود: در حال حاضر ۶۱ درصد از كنتورها و لوازم اندازه گيري به صورت ديجيتال در شبكه برق مصرفي مشتركان نصب شده كه هدف آن نوسازي، افزايش دقت و بهره وري انرژي محسوب مي شود.
وي تصريح كرد: در راستاي عملكرد و برنامه هاي استراتژيك شركت توزيع برق شمال كرمان از سال ۸۶ پنج هدف عمده براي رسيدن به چشم انداز مورد نظر در سال ۱۴۰۴ برنامه ريزي و مشخص شده است كه تمامي اهداف كوتاه مدت و ميان مدت و راهبردها در اين قالب تعريف و اجرا مي شود.
معاون برنامه ريزي شركت توزيع برق شمال استان كرمان اظهار داشت: شبكه توزيع برق در گذر زمان با مشكلاتي نظير فرسودگي و سرقت مواجه است كه نياز به بازسازي دارد و در اين راستا تعويض ۲۳۲ كيلومتر از شبكه سيم و كابل مسي به شبكه كابل خودنگهدار با هزينه ۲۰ ميليارد تومان در دست اجرا است كه بخشي از آن به بهره برداري رسيده و اين عمليات تا پايان سال به اتمام خواهد رسيد.
وي با اشاره به اجراي طرح حذف قبوض كاغذي از سال ۹۸ در استان كرمان بين كرد: هم اكنون تمامي قبوض كاغذي مشتركان حذف شده است و پيگيري امور در اين رابطه از طريق تلفن همراه و اپليكيشنهاي موبايلي، دفاتر پيشخوان و غيره انجام مي شود.
گنجعليخاني با بيان اينكه در افق ۱۴۰۴ شركت توزيع برق شمال كرمان ۹۵ درصد خدمات به صورت غير حضوري انجام مي شود افزود: جهت سهولت در انجام امور و صرفه جويي در وقت ۲۴ خدمت اين شركت به دفاتر پيشخوان واگذار شده است تا مراجعات حضوري مشتركان به حداقل برسد.
وي گفت: در بحث انرژي خورشيدي و پاك، طرح هاي خوبي در دست انجام است كه در حال حاضر ۲۰ مگاوات از برق شمال استان توسط نيروگاه هاي خورشيدي تامين مي شود و دولت براي ترويج اين انرژي تسهيلات مناسبي براي متقاضيان در نظر گرفته است.
معاون برنامه ريزي شركت توزيع برق شمال استان كرمان گفت: تمامي روستاهاي بالاي ۱۰ خانوار درشمال استان داراي برق هستند و در سال ۹۸ تعداد ۶ روستا كه فاقد برق بودند با تلاش همكاران شركت توزيع برق شمال كرمان از اين نعمت برخوردار شدند.
وي با اشاره به اجراي طرح هاي متنوع در شركت توزيع برق كرمان جهت بهينه سازي مصرف انرژي تصريح  كرد: پروژه مقاوم سازي سيستم هاي ذخيره ساز انرژي الكتريكي با ظرفيت ۱۰۵ كيلو وات در اين شركت تا پايان سال عملياتي مي شود كه هدف آن ذخيره انرژي در ساعات كم باري و انتقال آن به ساعات پيك و پرباري مصرف است.
گنجعليخاني تاكيد كرد: همچنين در تعامل با مراكز علمي و دانشگاهي پنج پروژه تحقيقاتي با دانشگاه هاي بزرگ استان در سال گذشته اجرا و تعريف شده است و سومين رويداد استارت آپ ويكند نيز در سال گذشته در شركت توزيع برق شمال كرمان انجام شد.
معاون برنامه ريزي شركت توزيع برق شمال استان كرمان ادامه داد: سال گذشته ۱۹۳ كيلومتر خط فشار ضعيف، ۷۷ كيلومتر شبكه فشار متوسط در حوزه عملياتي اين شركت اجرا شد و تعداد ۱۶ هزار و ۴۶۸ مشترك جديد هم پذيرش شده اند.
وي تاكيد كرد: در سال ۹۸ با اصلاح و بازسازي شبكه توانستيم با كمترين ميزان تلفات و خاموشي پيك برق را در تابستان پشت سر بگذاريم و اگر شهروندان فقط ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جويي كنند، از پيك بار مصرفي امسال نيز عبور خواهيم كرد.