تعداد بازدید: 67
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
کاهش ۵۰ درصدی سرقت سیم و شبکه توزیع با همکاری نیروی انتظامی/

مهندس سلیمانی در دیدارخود با سردارناظری فرمانده انتظامی استان خبرداد: 
کاهش ۵۰ درصدی سرقت سیم و شبکه توزیع با همکاری نیروی انتظامی/ تبدیل یک هزار کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در آینده ای نزدیک/ کشف و ضبط هزار و۷۵۰ دستگاه غیرمجاز رمز ارز دیجیتال
مهندس سلیمانی در دیدارخود با سردارناظری فرمانده انتظامی استان از کاهش ۵۰ درصدی سرقت  سیم و شبکه توزیع در شمال استان با همکاری نیروی انتظامی در دوماهه اخیر نسبت به ماه‌های قبلتر خبردادو گفت: پشتیبانی و کنترل ۲۰هزار کیلومتر شبکه توزیع در شمال استان کاری فنی و پیچیده است که با همکاری و تعامل موثر نیروی انتظامی استان این امر محقق می شود .
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان،سردار ناظری فرمانده انتظامی استان با حضور در شرکت توزیع نیروی برق شمال استان از خدمات مدیرعامل و همکاران در مدیریت پیک بار و خاموشی های اخیر تقدیرکرد. 
در این نشست مهندس سلیمانی با گرامیداشت یادوخاطره شهدای نیروی انتظامی و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و جانباختگان حادثه سیل گلباف گفت: ۶۵۰هزار مشترک در شمال استان از خدمات صنعت برق استفاده می کنند. 
وی با اشاره به اینکه ۲۰هزار کیلومتر شبکه توزیع در شمال استان با نصب بیش از ۱۶هزاردستگاه ترانس کار انتقال و توزیع برق را انجام می دهداظهارداشت: پشتیبانی وکنترل این حجم از شبکه کاری پیچیده است و لذا با همکاری نیروی انتظامی این امر محقق می شود. 
سلیمانی از کاهش ۵۰ درصدی سرقت سیم و شبکه توزیع در شمال استان در دوماهه اخیر نسبت به ماه‌های گذشته خبردادو گفت:به منظور کاهش تلفات و سرقت انرژی در شهرستان رفسنجان ۷۰۰ کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در دستور کار قرارگرفته است که تاکنون ۲۰۰ کیلومتر آن به پیمانکاران ابلاغ شده است و در شهر کرمان نیز کارهای اولیه و مطالعاتی این طرح به میزان ۳۵۰ کیلومتر انجام شده که با اجرای این طرح به زودی بیش از یک هزار کیلومتر  شبکه سیمی در شمال استان به کابل خودنگهدار تبدیل خواهدشد. 
وی اضافه کرد: بیش از  ۴۵درصد بار فنی و مالی  شمال استان مربوط به شهرستان کرمان و بیش از ۳۰درصد در رفسنجان و قریب ۱۰ درصد شهرستان زرند می باشد. 
وی همچنین یکی از علت های اصلی خاموشی های ناخواسته اخیر را استخراج غیرمجاز دستگاه های رمز ارز دانست و گفت: با همکاری نیروی انتظامی و تلاش همکاران این شرکت تا کنون یک هزار و ۷۵۰ دستگاه ماینر یا رمز ارز غیرمجاز در شمال استان کشف و ضبط شده که ۵۵۰ دستگاه مربوط به دوماه اخیر می باشد. 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان ، پیک مصرف شبکه در شمال استان را بیش  ۸۰۰مگاوات ذکر کردو افزود: از این مقدار بیش از ۵۰ درصد  در بخش صنعتی و کشاورزی استفاده می شود. در پایان سردار ناظری به اتفاق هیئت همراه برای همراهی و همکاری با توزیع برق شمال کرمان در قالب کارگروه‌های تخصصی اعلام آمادگی نمود و بیان کردند با شناختی که از روحیه جهادی مهندس سلیمانی وجود دارد قطعا روزهای بهتر و موثرتری با حل مشکلات قبلی در این شرکت رخ خواهد داد.​