تعداد بازدید: 66
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
کاهش تلفات انرژی برق در شبکه توزیع شهربابک یکی از دستاوردهای دولت در تامین و توزیع برق پایدار است.

معاون هماهنگی برق شهرستان ها در دیدار با فرماندارشهربابک: 

کاهش تلفات انرژی برق در شبکه توزیع شهربابک یکی از دستاوردهای دولت در تامین و توزیع برق پایدار است. 
معاون هماهنگی برق شهرستان ها در دیدار با فرماندار و نماینده مردم شهربابک درمجلس که صبح چهارشنبه درحاشیه افتتاح پروژه های برق رسانی دهه فجر انجام گرفت با گرامیداشت چهل ودومین سالگرد پیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی گفت:برق روشنابخش و اساس توسعه هر منطقه است و اکنون به برکت انقلاب اسلامی و تلاش‌ها ی دولت دوازدهم جمعیت شهری و روستایی شمال استان کرمان از نعمت برق برخوردار هستند.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ، مهندس محمود طاهری بابیان اینکه برق از مهمترین صنعت‌های زیرساختی هر کشور محسوب می‌شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران  در این صنعت جزو کشورهای سرآمد است و استان کرمان نیز یکی از استان های موفق و پیشرو در حوزه صنعت برق کشور محسوب می‌شود.
وی کاهش تلفات انرژی برق در شبکه توزیع شهربابک را یکی از دستاوردهای دولت در تامین و توزیع برق پایدار دانست وافزود: تلفات انرژی الکتریکی همواره یکی از دغدغه‌های صنعت برق در جهان  است و فرسودگی تاسیسات، طول و گستردگی شبکه، انشعاب‌های غیرمجاز، خطاهای قرائت لوازم اندازه‌گیری و طراحی ضعیف، از جمله عوامل مهم در به وجود آمدن این هدررفت انرژی الکتریکی است.
محمود طاهری بیان کرد: هدفگذاری مسئولین شرکت توزیع شمال استان با توجه به سند چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به کمترین میزان تلفات شبکه با توسعه و بهسازی شبکه توزیع برق استان خواهد بود. 
وی تصریح کرد: کاهش نرخ انرژی تامین نشده و متوسط زمان خاموشی به ازای هر مشترک در شمال استان کاهش یافته است که نشانه ثبات شبکه و ارتقای خدمات در این حوزه است.
 نایب رئیس هیات مدیره از   افتتاح پروژه های برق رسانی این شهرستان با اعتبار بالغ بر یکصدو ۶۰ میلیارد ریال خبرداد وگفت:  ، پروژه تامین برق شهرک امام رضا (ع) با اعتباری بالغ بر  ۱۲میلیاردریال به بهره برداری خواهد رسید که با تامین برق این شهرک  تعداد  ۴۰۰ خانوار از نعمت برق برخوردار خواهند شد. 
مهندس باقرپور مدیر توزیع برق شهرستان شهربابک نیز درآئین افتتاح پروژه های برق رسانی این شهرستان که باحضور دکتر موسوی معاون عمرانی استاندار ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه شهربابک انجام شد ، با تشریح اقدامات صورت گرفته در شهرستان شهربابک،  تعامل و همکاری با شرکت توزیع را مثبت دانست و گفت:
توسعه صنایع ورونق اقتصاد کارخانه ها وجهش تولید در بازار وابسته به تامین برخی زیرساخت‌ها نظیر آب، برق، گاز است. 
وی ، نیروی برق را به عنوان یکی از پر اهمیت‌ترین منابع انرژی، که نقش مهمی در تامین آسایش و رفاه زندگی و پیشرفت و توسعه جوامع بشری داشته است برشمرد وگفت:  استفاده از این انرژی، نیاز به احداث شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال در نقاط مختلف شهرستان داشته است .
گفتنی است که پروژه های برق رسانی دهه فجر شهرستان شهربابک با حضور دکترموسوی معاون عمرانی استاندار کرمان در آخرین روز از دهه فجر با  تامین برق متقاضیان فاقد شبکه ، رفع افت ولتاژ و تامین روشنایی بلوارها با اعتبار ۱۶۰ میلیاردریال به بهره برداری رسید.