تعداد بازدید: 44
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
پیشگیری از سرقت تاسیسات شبکه توزیع نیازمند عزم همگانی است.

مهندس سلیمانی در نشست هم اندیشی کمیسیون پیشگیری از  سرقت  استان کرمان:
افزايش شیب منحنی قيمت مس موجب سرقت سيم‌هاي برق شده است/ پیشگیری از سرقت تاسیسات شبکه توزیع نیازمند عزم همگانی
مهندس سلیمانی در جلسه هم اندیشی کمیسیون پیشگیری از سرقت استان کرمان که با حضورمعاون حفاظت فیزیکی حراست توانیر در محل  استانداری کرمان برگزارشد با بیان اینکه شیب  افزایشی قابل توجه  قيمت مس موجب سرقت سيم‌هاي برق شده است ،گفت: جایگزینی تجهیزات وتاسیسات شبکه توزیع بعد از سرقت هزینه های مضاعفی را به صنعت برق تحمیل میکند.
وي با تقدیراز همکاری نیروی انتظامی استان در پیگیری  مجرمین و سارقین شبکه توزیع برق خواستار پيگيري‌هاي لازم ازسوی  مسئولین دستگاه های امنیتی استان شد و عنوان داشت: پيگيري و دستگيري سارقان موجب مي‌شود كه اينگونه سرقت‌ها باب غلطي نشود و هر فردي اراده نكند شبكه‌هاي برق را سرقت كند چراکه سرقت کابل و یا تجهیزات شبکه توزیع خطر مرگ احتمالی سارق را هم به دنبال خواهد داشت.
وي در ادامه بيان داشت:  بعد از سرقت کابل شبکه توزیع فاقد برق میشود وقطعا مشترکین در بخش خانگی و حتی روشنایی معابر آسیب جدی  خواهند دید ، اصلاح شبکه در اسرع وقت توسط همکاران اتفاقات  انجام می شود اما این متحمل هزینه گزاف برای شرکت توزیع میباشد. و شرکتهای توزیع در این زمینه توان مالی محدودی دارند.
وی افزود  این شرکت  در حال اجرای تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار  است که در سال 99برنامه‌ریزی‌ شد تا 200کیلومتر شبکه  کابل‌های مسی به خودنگه‌داردرشهرستان رفسنجان  تبدیل شود که تاکنون نیمی از پروزه اجرا  و در شهرستان کرمان نیز 250کیلومتر دیگر در سال جاری در دست اقدام میباشد که این موضوع علاوه بر کاهش تلفات انرژی، میزان سرقت را نیز کاهش خواهد داد.