تعداد بازدید: 81
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
تعدیل روشنایی معابر کرمان با هدف عبور از پیک مصرف برق در زمستان

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان خبرداد:

تعدیل روشنایی معابر کرمان با هدف عبور از پیک  مصرف برق در زمستان

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق  شمال استان از اتخاذ تدابیری برای کاهش مصرف برق در پیک زمستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ،  محمد محسنی  معاون بهره برداری  این شرکت با تاکید بر اینکه کیفیت روشنایی معابر با تعدیل روشنایی چراغ ها چندان کاهش نمی یابد، هدف از این اقدام را  مدیریت مصرف برق در زمان اوج بار شبکه در زمستان عنوان کرد.

محسنی  گفت: با توجه به محدودیت سوخت نیروگاه ها و صرفه جویی در مصرف گاز و فرهنگ سازی صرفه جویی، تعدیل معابر از طرف شرکت توانیر به شرکت های توزیع تکلیف شده است که درکل کشور با این اقدام بیش از 500 مگاوات صرفه جویی انرژی  انجام خواهد شد..

وی ، تعدیل روشنایی معابر را گامی بزرگ در مدیریت مصرف انرژی دانست و گفت: با اجرای این عملیات، چراغ‌های دوتایی موجود در معابر اصلی محورهای درون و برون‌شهری، یک درمیان یا زیگزاگی، خاموش می‌شود، بدین نحو نه‌تنها شاهد صرفه‌جویی قابل ملاحظه ای در مصرف برق هستیم، بلکه تفاوت قابل ملاحظه ای از نظر میزان روشنایی در معابر  نیز احساس نمی شود.

محسنی عنوان کرد:  همکاران بهره برداری این شرکت در قالب 36 گروه عملیاتی در بخش روشنایی معابر با تجهیزات و ماشین آلات سنگین و سبک فعالیت دارند و نهایت تلاش خود را در جهت رفع سریع خاموشی های ناخواسته و ناشی از حوادث به کار می گیرند.

وی همچنین به افزایش سرقت سیم های شبکه توزیع برق اشاره کرد و گفت: متاسفانه یک بخش از خاموشی های ناخواسته و بدون برنامه ناشی از سرقت سیم ها و تجهیزات شبکه برق می باشد که این  امر زحمات همکاران را تحت الشعاع قرار داده و باعث نارضایتی مشترکین از خدمات صنعت برق ، تحمیل هزینه های پیش بینی نشده برای اصلاح و ترمیم شبکه  می شود.

وی همچنین یادآور شد که تامین، سرویس و نگهداری روشنایی معابر بین شهری بر عهده اداره کل راه و شهرسازی، پارک ها و میادین شهر با شهرداری می باشد.

معاون بهره برداری ودیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان از تمامی همشهریان اعم از صاحبان صنایع، مشترکین خانگی، اداری وکشاورزی برای همراهی در مدیریت و بهینه‌سازی مصرف برق در ایام زمستان  تقدیر کرد.