تعداد بازدید: 77
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای پایداری شبکه برق در فصل زمستان

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شمال استان تاکید کرد:
ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای پایداری شبکه برق در فصل زمستان
مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی گفت: با توجه به کاهش دما در شرایط فعلی مدیریت در مصرف سوخت برای پایداری شبکه برق الزامی است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان ، حمید علیزاده با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی اظهار کرد: با توجه به کاهش دما در شرایط فعلی، کاهش و مدیریت در مصرف سوخت برای پایداری شبکه برق الزامی است.
وی افزود: فعالیت نیروگاه‌ها با تأمین سوخت امکان‌پذیر است بنابراین برای تأمین برق پایدار، نیروگاه‌ها باید متناسب با نیاز شبکه تولید داشته باشند.
وی عنوان کرد: افزایش مصرف برق از طرف مشترکین به معنای تولید بیشتر نیروگاه‌ها است و با توجه به این امر و برودت هوا، افزایش مصرف سوخت خانگی باعث اختلال در سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها و تولید برق خواهد شد.
علیزاده تصریح کرد : تعدیل لامپ های روشنایی معابر و خاموش نمودن روشنایی پارک ها و فضاهای سبز در ساعات ممنوعیت تردد، کاهش روشنایی کمربندی ها و جاده ها با هماهنگی و همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، همراه با توجه به عدم خاموشی روشنایی جاده ها و مناطق حادثه خیز و همچنین اقدامات تشویقی ویژه مشترکین صنعتی، بدون این که به تولید آنان لطمه وارد شود، از جمله اقدامات شرکت توزیع برق شمال استان در راستای مدیریت مصرف برق به شمار می رود.
وی گفت: می‌توان با تعدیل روشنایی معابر بلوارهای شهری و برون شهری و همچنین کنترل روشنایی پارک‌ها و میادین و ادارات گام مؤثری در کاهش مصرف انرژی و گذر ازپیک بار زمستان برداشت.
وی با تأکید بر کنترل برق‌های غیرمجاز و رمز ارزها گفت: با مشارکت و همکاری مشترکین صنعتی می‌توانیم بدون هیچ مشکلی در تأمین گاز و برق روزهای سرد سال را پشت سر بگذاریم.
وی با اظهار این که اقدامات تشویقی ویژه مشترکان صنعتی برای زمستان هم پیش بینی گردیده تا به نحوی شایسته در مصرف گاز و برق صرفه جویی و مدیریت شود افزود: به منظور مدیریت مصرف بهینه ی انرژی و رصد فعالیت دستگاه های اجرایی در این زمینه، با همکاری سازمان بسیج کارمندان استان و استفاده از ظرفیت پایگاه های مقاومت بسیج  موضوعات مرتبط با مدیریت مصرف و پیک بار زمستان به صورت مداوم کنترل شود.