تعداد بازدید: 157
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
صنعت آب و برق از زيرساخت هاي اصلي براي جهش توليد است

صنعت آب و برق از زیرساخت های اصلی برای جهش تولید است
مشاور مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان گفت: شبکه توزیع صنعت برق یکی از صنایع زیرساختی محسوب می شود که قطعاً سایر صنایع و فعالیت هایی که انجام می شود، بدون وجود برق غیرممکن بوده و فعالیت آن ها مختل می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ، محمدرضا عرب زاده، با حضور در دفتر استانی خبرگزاری شبستان ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: شغل خطیر و حساس خبرنگاری قطعاً مشکلات، دردسرها و دغدغه های خاص خود را دارد که باید ریز بینی ها، حساسیت ها و نکات خاصی را ببینند که قطعاً شما هم مدنظر دارید.
مشاور مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان بیان کرد: تعاملاتی که بین دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه  وجود دارد  قطعا به اینکه فعالیت ها، اقدامات و کارهایی که همکاران ما در جهت خدمت رسانی به مردم انجام می دهند، به نحو مناسب و مؤثری اطلاع رسانی بشود
 وی افزود: این شرکت در شهرستان های شمال استان شامل : کرمان، رفسنجان، انار، شهربابک، زرند، راور و کوهبنان به بیش از 640هزار مشترک خدمات رسانی میکند.
  مشاور مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان صنعت برق را یکی از صنایع زیرساخت دانست و گفت:   قطعاً سایر صنایع و فعالیت هایی که انجام می شود، بدون وجود برق غیرممکن بوده و فعالیت آن ها مختل می شود.
وی افزود: در شمال استان تامین برق پایدار از طریق 11هزار کیومتر شبکه فشارمتوسط ، 8هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و قریب به 16 هزار دستگاه پست انجام می شود.
 وی با اشاره به پویش هرهفته الف ب ایران گفت:  در سال گذشته 227 پروژه با اعتباری حدود 33 هزار میلیارد تومان در کشور به بهره برداری رسید و در تداوم این خدمت، سال جاری نیز این پویش همچنان ادامه داشته و 250 پروژه با اعتباری حدود 50 هزار میلیارد تومان در صنعت آب و برق اجرا خواهدشد.
وی افزود: درشمال استان کرمان نیز در قالب پویش هرهفته الف ب ایران 700کیلومتر شبکه سیمی شهر رفسنجان به کابل خودنگهدار تبدیل خواهدشد.  
وی با اشاره به استفاده از انشعابات غیرمجاز در حاشیه شهر گفت: استفاده غیر مجاز از شبکه توزیع باعث آسیب رساندن به تاسیسات برق خواهدشد . وی افزود: بعضی اوقات شاهد سرقت سیم های برق  هستیم که باعث خاموشی ناخواسته شده و به شبکه توزیع خسارت وارد میکند.
عرب زاده از مقاوم سازی 8 هزار پایه بتنی برق در سال گذشته خبر داد وگفت: با توجه به اینکه منطقه کرمان، یکی از مناطقی است که از لحاظ نوع خاک دارای مواد و یون هایی است که تجهیزات و تأسیسات برق را از لحاظ خوردگی، دچار آسیب کرده و پوسیدگی ایجاد می شود ؛  هر ساله ما شاهد سقوط بعضی پایه ها هستیم  که از سال 95 فعالیت هایی در زمینه مقاوم سازی تأسیسات برق شروع کردیم.
 وی در خصوص مدیریت مصرف و کاهش پیک برق، اظهار داشت: با توجه به اینکه فصل گرم تابستان است لذا رعایت مصرف برق و درست مصرف کردن برق لازم است.