تعداد بازدید: 95
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
شبكه برق آسيب ديده از سيل در كوهپايه اصلاح شد

شبكه برق آسيب ديده از سيل در كوهپايه اصلاح شد

رئيس اداره برق كوهپايه گفت: بخشي از شبكه برق كوهپايه كه بر اثر سيلاب اخير آسيب ديده بود اصلاح شد.
منصور اسدي در گفتگوي تلفني با روابط عمومي بيان كرد: با افزايش دبي رودخانه كوهپايه و جاري شدن سيلاب در بخش هايي از مناطق كوهپايه  شبكه برق نيز متاثر از سيل شد و آسيب هايي به آن وارد شد.
وي گفت: گسترش و حجم زياد سيلاب باعث سست شدن و سقوط تعدادي از پايه هاي برق در قسمت ده مولا و تيكدر  شد كه با تلاش بي وقفه همكاران اموراتفاقات و بهره برداري برق شرق در اسرع وقت پايه هاي آسيب ديده تعويض و شبكه مجدد برقدار شد.
اسدي با بيان اينكه مقاوم سازي پايه هاي بتني فرسوده درسال گذشته باعث شد تا در سيل اخير كمترين آسيب به شبكه برق كوهپايه وارد شود اظهارداشت: در بخشي از مناطق كوهپايه نيز كه امكان مقاوم سازي به صورت بتن ريزي نبوده با شن ريزي اطراف پايه هاي فرسوده از سقوط احتمالي پايه ها در حوادث نظير سيل و زلزله جلوگيري شد.
وي با اشاره به اينكه سيل هفته گذشته كوهپايه باعث معيوب شدن دو پايه فشار متوسط و قطع برق روستا شد، گفت : با نصب دو پايه فشار متوسط۱۲متري در دامنه كوه با همكاري گروه بهره برداري برق شرق شبكه ترميم و روستا مجدد برقدار و اهالي از نعمت برق برخوردار شدند.
اسدي گفت: در روستاي هينمان نيز به دليل سقوط تير برق چوبي ، جريان برق قطع شد كه با نصب پايه فشار متوسط چوبي و ريگلاژ 50 متركابل خودنگهدار رفع اشكال و شبكه برقدار شد.
وي در ادامه با اشاره به اجراي پويش#صنعت_برق_هميشه_بيدار در كشور با تقدير از پزشكان و كادر درماني كشوركه براي مداواي بيماران كرونا در كشور تلاش مي‌كنند اظهارداشت : ما به عنوان خادم ملت در صنعت برق براي مبارزه با اين بيماري با تامين برق پايدار و مطمئن مراكز درماني و بيمارستان ها در كنار مدافعان سلامت خواهيم بود.
وي افزود: كاركنان پركار، سختكوش و با غيرت صنعت برق در بخش هاي عملياتي و خدماتي گمنام و بي ادعا ، زمينه تأمين رفاه و امنيت و سلامت تمام مردم و كشور را فراهم مي‌كنند.
وي به طرح پايش سلامت كاركنان اداره برق كوهپايه اشاره كرد وگفت: در راستاي جلوگيري از شيوع بيماري كرونا و به منظور حفظ سلامت كاركنان و تكريم مشتركين صنعت برق ، پايش سلامت و غربالگري، روزانه انجام ميشود.
وي افزود: با شيوع ويروس كرونا نيز ساختمان اداري و محيط تفريحي باغ كوهپايه ضدعفوني شده است .
اسدي در پايان به ارائه خدمات غيرحضوري اشاره كرد و گفت: مراجعين ميتوانند از طريق مراجعه به سايت شركت توزيع برق شمال استان درخواست هاي خود را ثبت و به صورت غيرحضوري پيگيري نمايند.