تعداد بازدید: 297
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
دستگاه‌هاي دولتي پرداخت بدهي برق مصرفي خود را در دستور كار قرار بدهند

مدير‌عامل شركت توزيع برق شمال در جلسه شوراي اداري استان :
دستگاه‌هاي دولتي پرداخت بدهي برق مصرفي خود را در دستور كار قرار بدهند
 
به گزارش روابط عمومي، محمود شهبا در شوراي اداري استان كرمان كه با حضور حجت‌الاسلام والمسليمن حسن عليدادي‌سليماني نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه كرمان و محمدجواد فدائي استاندار كرمان برگزار شد با بيان اينكه در استان كرمان يك ميليون و 200 هزار مشترك برق داريم اظهار داشت: صنعت برق بودجه آن چناني از محل درآمدهاي عمومي نمي‌گيرد و هزينه‌هاي آن از مشتركان تامين مي‌شود.
وي با عنوان اينكه در جنوب استان كرمان 60 ميليارد تومان مطالبات صنعت برق است كه از اين مبلغ 15 ميليارد تومان آن مطالبات شركت برق از دستگاه‌هاي دولتي است ادامه داد: در شمال استان كرمان 70 ميليارد تومان مطالبات شركت توزيع برق است كه 30 ميليارد تومان از اين مقدار مربوط به دستگاه‌هاي اجرايي استان است.
مدير‌عامل شركت توزيع برق شمال استان كرمان با اشاره به بدهي دستگاه‌هاي دولتي به شركت توزيع نيروي برق گفت: دستگاه‌هاي دولتي پرداخت بدهي برق مصرفي خود را در دستور كار قرار بدهند.
وي افزود: توسعه شبكه توزيع و اصلاح زير ساخت ها در صنعت برق استان نيازمند بودجه و اعتبار لازم مي باشد كه مسئولين ساير ارگان ها و نهادها مي توانند با پرداخت به موقع بدهي برق مصرفي خود به توسعه اين صنعت  و خدمات رساني بيشتر به مشتركين كمك نمايند.
وي درادامه به لزوم همكاري همه اداره ها و دستگاه ها براي گذر از پيك بار گفت : پيك بار مصرف برق استان مربوط به ساعت 13 تا 16 و 20 تا 23 است كه با اجراي طرح پيك سايي با همكاري خانه ها، سازمانها، موتور پمپ هاي كشاورزي و صنايع استان قابل مديريت است.
وي با تاكيد برآمادگي كامل صنعت برق براي تامين و حفظ برق پايدار و روشنايي مشتركين  از مسئولين اداره ها و ارگان هاي دوليتي خواست تا در مدت زمان پيك بار ضمن خاموش نمودن نورپردازي سردرب ادارات و ساختمان ها ي مربوطه ، دستگاه هاي برقي غيرضرور و سيستم هاي سرمايشي را ساعت 12 ظهر هر روز خاموش نمايند.
وي ،  شبكه برق شمال استان را يكي از پايدارترين شبكه هاي برق كشور دانست و براهميت صرفه جويي مصرف برق در پيك بار تابستان تاكيد كرد.