تعداد بازدید: 214
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
درآمد پایدار و تضمین شده مددجویان با نصب پنل های خورشیدی مقیاس کوچک

مهندس سلیمانی در دیدار با مدیرکل کمیته امداداستان کرمان: 
درآمد پایدار و تضمین شده مددجویان با نصب پنل های خورشیدی مقیاس کوچک/
روند نصب پنل های خورشیدی مددجویان کمیته امداد تسریع پیداکند./ ضرورت مدیریت مصرف انرژی برق با استفاده از مولدهای اضطراری 
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ، مهندس سلیمانی در  اولین روز کاری خود در هفته باحضور در کمیته امداد استان کرمان با یحیی صادقی  دیدار و گفتگو کرد.  
مهندس محمدسلیمانی در این دیدار با تقدیراز کمیته امداد برای اجرای موفق طرح کرامت خورشید بر تسریع در اجرا و نصب پنل های خورشیدی مددجویان تاکید کرد.
وی گفت:نصب پنل‌های خورشیدی در خانه‌های مددجویان کمیته امداد استان کرمان علاوه بر کمک به استقلال مالی خانوار‌ها  به تولید انرژی برق کشور نیز کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه خشکسالی‌ها و کاهش بارندگی ها در برخی روستا‌ها فعالیت کشاورزی یا دامپروری را دشوار ساخته است اظهارداشت : این موضوع موجب مهاجرت مددجویان از روستا به شهر شده  که با نصب پنل های خورشیدی مقیاس کوچک و  ایجاد یک درآمد پایدارو تضمین شده  برای روستائیان میتوان از ادامه مهاجرت این افراد و پیامد‌های ناشی از آن جلوگیری کرد.
سلیمانی اضافه کرد: خرید تضمینی برق پنل‌های خورشیدی به مدت ۲۰ سال توسط وزارت نیرو، می‌تواند به ایجاد درآمد پایدار و طولانی‌مدت برای این خانوارها منجر شود.
وی  با بیان اینکه کلیه صورتحسابهای برق تولیدی مددجویان توسط وزارت نیرو  تا کنون پرداخت شده است خاطرنشان کرد:، چون همیشه برق به صورت مستمر توسط مردم مصرف می‌شود، با توجه به دریافت عوارض از این برق مصرفی برای پرداخت هزینه برق تجدیدپذیر توسط دولت، مشکلی در پرداخت پول خرید برق خورشیدی به سرمایه گذاران وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان همچنین با اشاره به پیک تابستان بر مدیریت مصرف بار توسط سازمان ها و ادارات تاکید و از مدیران کمیته امداد خواست تا نسبت به تست و استفاده از دیزل ژنراتور (مولدهای اضطراری) در ساعات پیک ظهر اقدام نمایندتا فشار و خسارت جدی به شبکه توزیع برق وارد نگردد.​