تعداد بازدید: 39
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
جشن تكلیف سرآغازی شیرین برای حركت در مسیرتعالی و معنویت و پیوند با نماز و قرآن است .

دبیرشورای فرهنگی در مراسم جشن تکلیف فرزندان همکار در رفسنجان عنوان کرد: 

جشن تكلیف سرآغازی شیرین برای حركت در مسیرتعالی و معنویت و پیوند با نماز و قرآن است .
مراسم جشن تکلیف و تقدیر از نفرات برتر مسابقات قرآن و نماز باحضور دبیر شورای فرهنگی و مدیردفتر روابط عمومی پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات شهید سلیمانی مدیریت توزیع برق رفسنجان برگزارشد. 
حجت الاسلام محمدعلی امیری کارشناس فرهنگی دراین مراسم ، جشن تكلیف را سرآغازی شیرین برای حركت در مسیرتعالی و معنویت و پیوند با نماز و قرآن دانست و گفت : سن تكلیف در واقع آغاز بلوغ دختران و پسران است كه با جشن تكلیف احكام روحبخش دین مبین اسلام برای این قشرها ساری و جاری می شود. 
وی اضافه کرد: در دین اسلام، در صورتي انسان موظف است دستورهاي دیني و واجبات را انجام دهد و حرام ها را ترك كند كه دارای شرایطی تكلیف چون بلوغ ، عقل ، علم و قدرت باشد. 
امیری گفت: یك مسلمان مكلف، از دین خود آگاهی هاي بسیاري باید داشته باشد كه این معلومات مذهبی را می توان از راه مطالعه كتب دیني یا شركت در كلاس ها و نشست های مذهبي آموخت. 
وی از جشن تكلیف ، به عنوان جشن بندگی یاد كرد و خاطرنشان شد: هر فردی كه نسبت به مسائل دینی از جمله نماز بی توجهی كند دچار خسران جبران ناپذیری می شود. 
محمدعلی امیری از اقامه نماز ، احترام به والدین ، معلمان و سایر افراد جامعه، تلاوت قرآن كریم ، داشتن اخلاق ، گفتار و رفتار خوب، كمك به هم نوع ،صرفه جویی و احساس مسئولیت در زندگی و … به عنوان وظایف فرد ی كه به سن تكلیف می رسد نام برد. 
در پايان اين مراسم با اعطاي لوح  از فرزندان کارکنان تجليل به عمل آمد.اين مراسم بطور مشترک با حضور فرزندان همکار انار و رفسنجان برگزار شد. 
گفتنی است به دلیل شرایط بیماری کرونا ، نظیر این مراسم در شهرستان زرند و کوهبنان به صورت جداگانه و بارعایت پروتکل های بهداشتی نیز برگزارشد.​