تعداد بازدید: 37
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
توسعه زیرساخت هاو احداث شبکه توزیع برق این شهرستان در دولت دوازدهم روندی شتابان و فزاینده به خود گرفته است.

مدیر توزیع برق رفسنجان:

توسعه زیرساخت هاو احداث شبکه توزیع برق این شهرستان در دولت دوازدهم  روندی شتابان و فزاینده به خود گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان،  محمدرضا یوسفی عصر دوشنبه  در آیین کلنگ زنی تبدیل ۷۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف به کابل خودنگهدارکه با حضور مجید فصیحی فرماندار و مسئولین شهرستان رفسنجان انجام شد ، اظهار داشت: با حمایت وزارت نیرو با  توسعه زیرساخت ها و احداث شبکه توزیع برق در شهرستان رفسنجان قطعا شاهد رونق اقتصادی و جهش تولید در کارخانه ها و صنایع خواهیم بود.
 وی با اشاره به پویش (هرهفته الف- ب ایران) گفت:  توسعه زیرساخت ها و بهسازی شبکه توزیع برق رفسنجان در دولت دوازدهم رشد شتابان  و فزاینده ای به خودگرفته است.
مدیر توزیع برق شهرستان رفسنجان گفت: ۷۰۰ کیلومتر شبکه سیمی فرسوده انتقال انرژی در نقاط مختلف این شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل خواهد شد.
وی افزود: فرآیند تبدیل شبکه‌های سیمی فرسوده انتقال انرژی به کابل‌های خودنگهدار در این شهرستان در سفر سال گذشته اردکانیان وزیر نیرو به رفسنجان مورد موافقت قرار گرفت که 200کیلومترنخست این پروژه با اعتبار بالغ بر ۳۰میلیارد ریال در چهار فاز اجراخواهدشد.
یوسفی اظهار داشت: طول شبکه فشار متوسط در حوزه برق این شهرستان هزار و ۴۵۸ کیلومتر و شبکه فشار ضعیف هزار و ۱۹۰ کیلومتر است و تبدیل شبکه سیمی فرسوده انرژی به کابل‌های خودنگهداری با هدف خدمات رسانی مطلوب به مشترکان و جلوگیری از سرقت انجام خواهدشد.
وی گفت: حدود ٩٧ هزار مشترک برق در شهرستان رفسنجان وجود دارد که برق آنها از ۲ هزار و ۹۷۰ دستگاه ترانسفورماتور و از طریق ۲ هزار و ۶۷۰ کیلومتر شبکه و ۶ پست فوق توزیع تامین می‌شود.
وی از اختصاص بیش از ۲۰میلیارد ریال برای تامین برق متقاضیان فاقد شبکه در شهرستان رفسنجان خبردادو گفت: برای برق رسانی  به شهر ایثار بیش از ۲۷۰متر شبکه فشارمتوسط ، ۱۷۰۰متر شبکه فشار ضعیف با کابل خودنگهدار و یک دستگاه ترانس ۱۰۰ کاوا به مبلغ۳هزارو ۵۰۰ میلیون ریال اجراشده است.