تعداد بازدید: 59
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
تبدیل پنج کیلو متر از شبکه های تک فاز شهرستان رفسنجان به ۳ فاز

تبديل پنج كيلومتر از شبكه هاي تك فاز شهرستان رفسنجان به ۳ فاز
مدير توزيع برق شهرستان رفسنجان گفت: با توجه به نوسانات موجود در شبكه توزيع برق همچنين قطعي هاي مكرر در برخي از نقاط شهر، اجراي طرح رفع افت ولتاژ با تبديل پنج كيلومتر شبكه تك فاز به سه فاز انجام شد.
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان ، محمدرضا يوسفي در حاشيه مانور رفع افت ولتاژ به خبرنگاران گفت : مشكل افت ولتاژ و قطعي برق در بيشتر مناطق شهري و روستايي اين شهرستان از سال ها قبل وجود داشت و مشكلاتي از جمله خراب شدن وسايل برقي منازل را به وجود مي آورد ، با يك مانور متشكل از ۸ گروه عملياتي از امورهاي برق رفسنجان ، نوق ، شهربابك، زرند ، كشكوئيه وانار ۵كيلومتر ازشبكه تكفاز رفسنجان وحومه را با اعتبار بالع بر ۳ ميلياردريال به شبكه ۳فاز تبديل كنيم.
با صرفه جويي در مصرف برق تابستان بدون خاموشي خواهيم داشت
مدير امور برق رفسنجان با اشاره به خاموشي هاي ناخواسته در پيك بار و به منظور پيشگيري از اين خاموشي ها در سال جديد بيان داشت: شهروندان گرامي سعي كنند مصرف خود را در حد متعادل قرار دهند، ده كيلو وات ساعت در روز و ۳۰۰ كيلو وات ساعت در ماه براي يك خانوار بطور متوسط معقول است و مصرف بيشتر از اين در ساير بخش هاي صنعتي، كشاروزي و تجاري دچار مشكل مي شويم. وي افزود: در تابستان و فصل گرما كه وسايل سرمايشي وارد مدار مي شوند مقداري دچار مشكل مي شويم . وي با بيان اينكه براي مشتركان كشاورزي در صورت رعايت الگوي مصرف پاداش در نظر گرفته شده است  گفت : در ساعاتي كه پيك مصرف تعيين مي شود در تابستان از ۱۲ ظهر تا ۴ عصر يا ۸ شب تا ۱۲ شب مشتركين سعي كنند از وسايل گرمايشي كه انرژي برق را به گرما تبديل مي كنند مانند اتو و لباسشويي كمتر استفاده كنند و در ساعت كم باري كه ۱۲ شب تا ۸ صبح است، از چنين وسايلي استفاده كنند.
يوسفي گفت: با فرهنگ سازي در خصوص صرفه جويي در مصرف برق و استفاده از وسايل استاندارد با برچسب انرژي مناسب مي توانيم پيك بار تابستان را با موفقيت پشت سر بگذاريم.
يك سوم مصرف كل شركت توزيع برق شمال استان متعلق به شهرستان رفسنجان است
مديرتوزيع برق رفسنجان بيان داشت: يك سوم مصرف كل شركت توزيع برق شمال استان متعلق به شهرستان رفسنجان است و بيشترين مصرف در استان را اين شهرستان دارد و از اين مصرف بيشتر از ۵۰ درصد مربوط به بخش كشاورزي است.
وي تصريح كرد: قطعي با برنامه كه به دليل تعميرات شبكه رخ مي دهد ، بيشتر از دو ساعت خاموشي طول نمي كشد و خاموشي هاي ناخواسته كه ممكن است به دليل برخورد اجسامي با شبكه پارگي سيم و شكستگي تيرچراغ برق باشد، ممكن است بيش از دوساعت هم طول بكشد.
وي با اشاره به كاهش مراجعات حضوري مشتركين گفت: از شهريورماه سال گذشته با حذف قبوض كاغذي برق شاهد كاهش مراجعات حضور ي مشتركين به امور بوده ايم . وي افزود: در راستاي خدمات رساني سريع و بيشتر نيز خدمات فروش ، واگذاري انشعاب نيز از طريق سايت اين شركت قابل پيگيري بوده و نياز به مراجعه حضوري  نيست.
وي در پايان از مردم  رفسنجان خواست تا با رعايت الگوي مصرف در پيك بار تابستان به مجموعه صنعت برق در خدمات رساني و توسعه شبكه توزيع در شمال استان كمك نمايند