تعداد بازدید: 93
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
امکان اعلام و گزارش مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز طریق اپلیکیشن برق من

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان:
امکان اعلام و گزارش مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز طریق اپلیکیشن برق من
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان گفت: لینک مربوط به گزارش های مردمی در خصوص استخراج غیرمجاز رمز ارز در اپلیکیشن و سامانه اینترنتی برق من فراهم شده است و مشترکین محترم این اطمینان را داشته باشند که این همراهی و همکاری برای جلوگیری از تضییع بیت المال، کاملا محرمانه تلقی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ،محسن نوروززاده  معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان از برقراری امکان ثبت و اطلاع رسانی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز طریق اپلیکیشن برق من خبر داد.
وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های استخراج بدون مجوز ارز دیجیتال یکی از مهمترین عوامل افزایش غیرمجاز مصرف برق هستند، خاطرنشان کرد: تلاش برای شناسایی و کشف دستگاه‌های ماینر غیرقانونی در شمال استان به طور جدی ادامه دارد زیرا این متخلفان باتوجه به شرایط ویژه صنعت برق موجب تضییع حقوق مشترکان و شهروندان و افزایش میزان خاموشی ها می‌شوند.
نوروززاده افزود: تاکنون 6 مجوز رسمی تولید ارز قانونی در شمال استان صادرشده است که طبق مصوبه شورای امنیت ملی از 15 آذرماه تا 15 اسفندماه کلیه دستگاه ها خاموش هستند.
وی درهمین ارتباط  از مشترکین خواست:  اگر در مجاورت محل سکونت یا هر محیطی دیگر ،کسی از وجود ماینر ها اطلاعاتی کسب کرد مراتب را به مراکز ذیربط گزارش کند تا شرکت توانیر  به کاشفین رمز ارزهای غیرمجاز حداکثر تا سقف ۲۰میلیون تومان به عنوان پاداش پرداخت خواهد کرد.
وی عنوان کرد: مسأله رمزارزها را باید فراتر از افزوده شدن یک مصرف کننده به دیگر مصرف کنندگان برق لحاظ کرد و باید آن را بعنوان  مسأله ای که می تواند به تهدیدی فزاینده برای ثبات صنعت برق، و ثبات اجتماعی و سیاسی تبدیل شود در نظر گرفت.
نوروززاده  ضمن اشاره به اینکه اعلام مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز از طریق شماره تلفن ۱۲۱ امکان پذیر است، گفت: مشترکین گرامی می توانند با  مراجعه به تارنمای اینترنتی این شرکت به نشانی wwwNked.co.ir  یا کافه بازار و نصب این اپلیکیشن  جامع  و کار بردی ( برق من)  از مزایای متنوع آن بهره مند شوند.​