پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه
صفحه اصلی
کرمان مرکز بزرگترین نیروگاه خورشیدی در ایران می شود

با سفرهياْت آلماني به كرمان:
تفاهم نامه احداث چهار نيروگاه خورشيدي در استان كرمان امضا شد
 به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، در جلسه اي كه با حضور استانداركرمان، رئيس كميسيون انرژي اتاق بازرگاني ايران، جمعي از مديران اجرايي استان و سرمايه گذاران آلماني برگزار شد، به منظور گسترش همكاري هاي دو جانبه ايران و آلمان و به منظور استفاده از فرصت هاي سرمايه گذاري و اجراي طرح هاي اقتصادي و انرژي استان كرمان، تفاهم نامه هاي مبني بر احداث چهار نيروگاه خورشيدي، جمعا به قدرت 40 مگاوات و اشتغال به كارمستقيم 200 نفر به امضا رسيد.
استاندار كرمان:
از سرمايه گذاران خارجي كه داراي تكنيك و دانش بالا هستند، استقبال مي كنيم
استاندار كرمان ضمن ابراز خرسندي از حضور سرمايه گذاران آلماني در كرمان گفت: در سفر سه روزه سفير آلمان به كرمان و متعاقب آن برگزاري جلسه اي در سفارت آلمان، كلياتي مبني بر اينكه كرمان مي تواند يكي از مقاصد سرمايه گذاري كشور آلمان باشد، توافق شد.
رزم حسيني همچنين گفت: در برنامه توسعه ملي براي كرمان،‌ چند قطب اساسي در حوزه هاي معدن، كشاورزي، انرژي، پتروشيمي و خودرو سازي ديده شده است. به عنوان مثال در بحث معادن،‌ رتبه اول را در كشور داريم و اين در حاليست كه اكتشافات معدني ما مربوط به حدودا 40 سال گذشته است كه با اكتشافات جديدي كه در دست انجام است، سهم ما بسيار افزايش خواهديافت. علاوه بر آن 25 درصد باغات كشور در استان كرمان قراردارد كه به جرات مي توان گفت، اين استان يكي از قطب هاي كشاورزي كشور است.
استاندار كرمان با اشاره به وجود ظرفيتهاي بسيار خوب استان كرمان در توليد انرژي برق گفت: در استان كرمان 320 روز آفتابي و تونل بادي در منطقه ريگان و فهرج داريم كه مي تواند فرصت مناسبي براي سرمايه گذاران خارجي  جهت استفاده از انرژي هاي نو باشد و  اميدواريم هرچه زودترعمليات اجرايي طرح هاي مد نظر در استان كرمان آغاز شود.
رئيس كميسيون انرژي اتاق بازرگاني ايران:
 
كرمان مركز بزرگترين نيروگاه خورشيدي در  ايران مي شود
 
 دكتر شمس اردكاني همچنين گفت: پس از سفر وزير آلمان به كرمان، تصميم بر آن شد كه با از بين رفتن تحريم ها، كار ساخت نيروگاه هاي برق خورشيدي متمركز و بادي آغاز شود و نتيجه نهايي آن كه دو سايت را به صورت نهايي در استان كرمان به عنوان بهترين مناطق انتخاب شدند و با همكاري دوستانه ادارات مرتبط مقدمات احداث 3 نيروگاه كوچك در ماهان و راين و سايت بزرگ راين كه تا هزار مگاوات مي تواند ظرفيت داشته باشد، نهايي شده است.
مديرعامل شركت توسعه فراگير جاسك :
 
 بنا به گفته رياست جمهوري، مبناي تمام سرمايه گذاري ها،‌ بايستي انتقال دانش فني باشد.
 
 در ادامه مسعود تركان، مديرعامل شركت توسعه فراگير جاسك گفت: با توافقي كه انجام شده بناي كار بر احداث 4 نيروگاه 10 مگاواتي است كه اولين پروژه در ماهان و نقاط بعدي 2 پروژه 10مگاواتي در راين است كه از نظر شاخص هاي دما، رطوبت گردو خاك و ميزان تابش بسيار مساعد است. علاوه بر آن براي زرند نيز منطقه يزدان آباد در دستور كار قرار گرفته است. وي خاطر نشان كرد: اگر چنين پروژه هايي در كرمان كه به عنوان شاخص ترين استان در بحث نيروگاه هاي خورشيدي مطرح است؛ با موفقيت به انجام برسد، مشوق خوبي براي ساير سرمايه گذاران در اين خصوص خواهد بود. تركان در ادامه ضمن تاكيد بر گفته هاي رياست جمهوري كشورمان گفت: مبناي تمام سرمايه گذاري ها بنا به گفته رياست جمهوري انتقال دانش فني است و مقرر شده است در اسرع وقت و به محض واگذاري سايت ها،‌ طي موافقت نامه مبادله شده توسعه و آموزش منابع انساني هم آغاز گردد.
 رئيس هيئت مديره شركت سرمايه گذار آلماني:
 از متخصصين جوان ايراني در اجراي پروژه هاي فتو ولتائيك استفاده خواهيم كرد
در ادامه رئيس هيئت مديره شركت سرمايه گذار آلماني گفت: قصد نداريم وارد كننده صرف باشيم و آنچه كه در داخل توليد شده يا قابليت توليد در كشور را دارند، استفاده خواهيم كرد. وي در ادامه ضمن تاكيد بر استفاده از نيروي كار ايراني گفت: مركز تحقيقات فتو ولتائيك ماهان اين امكان را به ما مي دهد كه بحث استفاده از انرژي هاي خورشيدي را در استان كرمان فعال كنيم و هدف اين است كه در اين پروژه ها، نه تنها شركت ما كه مجموعه استان نفع ببرد.
 

همکاری های علمی و پژوهشی مابین دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان و شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان تمدید شد

ه مناسبت هفته پژوهش:

 
4 سال ديگر، همكاري هاي علمي و پژوهشي مابين دانشگاه تحصيلات تكميلي كرمان و شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان تمديد شد
 
 
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، تفاهم نامه همكاري علمي و پژوهشي مابين  دانشگاه تحصيلات تكميلي كرمان و شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان به مدت 4 سال ديگر تمديد شد.
مهندس محمود شهبا، مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، ضمن اشاره به اهميت همكاري هاي آموزشي،‌ تحقيقاتي و فناوري مراكز صنعتي و دانشگاهي گفت: اين تفاهم نامه به منظور استفاده بهينه از پتانسيل هاي موجود و ظرفيت هاي علمي و پژوهشي در زمينه هاي انرژي هاي نو، بازديد از آزمايشگاه ها و واحدهاي علمي و پژوهشي طرفين، انجام مشاوره و تبادل نظر در خصوص اولويت هاي تحقيقاتي و ساير همكاري ها در خصوص تاليف كتب و نشريات علمي و پژوهشي بين دانشگاه تحصيلات تكميلي، صنعتي و فناوري پيشرفته(HighTech) و شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان منعقد شده است.
شهبا در ادامه زمينه هاي همكاري اين 2 مركز را برشمرد و گفت: اخيرا زمينه هاي احداث نيروگاه هاي خورشيدي در سطح استان بخصوص حدفاصل ماهان و راين فراهم گرديده كه به منظور توسعه و احداث اين نيروگاه ها و همچنين ايجاد زمينه هاي علمي و تحقيقاتي در اين خصوص نيازمند همكاري در احداث آزمايشگاه مرجع با دانشگاه تحصيلات تكميلي، صنعتي و فناوري پيشرفته كرمان هستيم.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان به راه اندازي تالار گفتگو در اين شركت نيزاشاره كرد و گفت: راه اندازي تالار گفتگو فرصت مناسبي است تا ديدگاه ها و نظرات افراد از 2 گروه محققان و افرادي كه درگير مسايل فني هستند دريافت شود و از ماحصل اين تعامل نتايج كاربردي و مفيدي استخراج و مورد بهره برداري قرار گيرد.
علاوه بر آن مقرر شد به منظور استفاده از مشاوره هاي علمي اساتيد دانشگاه، امكان ارتباط از طريق ويدئو كنفرانس نيز برقرار گردد.

باغ سبز انرژی در میدان آخر محور هفت باغ علوی در فاصله کرمان تا ماهان ساخته می شود

با همكاري شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان،‌شركت عمران علوي ماهان و شركت توسعه سرمايه گذاري جاسك:

باغ سبز انرژي در ميدان آخر محور هفت باغ علوي در فاصله كرمان تا ماهان ساخته مي شود
 
پس از انعقاد تفاهم نامه اي مبني بر احداث 4 نيروگاه خورشيدي 10 مگاواتي در شهر كرمان توسط شركت سرمايه گذار آلماني هم اكنون رابط ايراني اين شركت يعني شركت توسعه سرمايه گذاري جاسك در نظر دارد با همكاري شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان و شركت عمران علوي ماهان با هدف فرهنگ سازي استفاده از ظرفيت هاي خورشيدي استان كرمان و ايجاد يك نماد جديد از كرمان در اذهان عمومي، مجتمع چند منظوره پژوهشي- توريستي باغ سبز ماهان را با نصب پنلهاي خورشيدي و استفاده از انرژي هاي تجديدپذير در ميدان آخر محور هفت باغ علوي ماهان احداث نمايد.
تركان، مديرعامل شركت توسعه فراگير جاسك در ديدار روز چهارشنبه خود با مديران عامل شركت هاي توزيع نيروي برق شمال استان كرمان و عمران علوي ماهان گفت: كرمان يكي از معدود مناطق كشور است كه با توجه به موقعيت و ويژگي هاي آن، ظرفيت بسيارخوبي براي توليد انرژي الكتريكي از طريق سيستم هاي فتوولتائيك دارد. علاوه بر آن مسير هفت باغ علوي، مسيري توريستي و شاهراه ارتباطي منطقه است كه مي تواند به خوبي نمايانگر اين ظرفيت استان براي گردشگران و مسافران داخلي و خارجي باشد.
 تركان در ادامه با اشاره به سفر دو ماه پيش سرمايه گذاران آلماني به كرمان و انعقاد قرارداد احداث 4 نيروگاه خورشيدي در شهر كرمان گفت: عمليات اجرايي 2 نيروگاه 10 مگاواتي خورشيدي تا پايان سال در شهر ماهان آغاز خواهد شد و لذا در صورتيكه در محور هفت باغ علوي، نيروگاه خورشيدي كوچكي احداث شود، مي تواند نقطه شروع مناسبي براي فرهنگ سازي استفاده از ظرفيت هاي توليد انرژي خورشيدي باشد. تركان خاطر نشان كرد: در صدد هستيم تا نيروگاه خورشيدي مورد نظر را با فضاهايي ديگر مانند رصد خانه، آب نما،‌ فضاي سبز و ... تلفيق كنيم و در اين صورت علاوه بر آنكه يك مجتمع توريستي- آموزشي چند منظوره خواهيم داشت شهر كرمان را به عنوان شهر انرژي هاي تجديد پذير در اذهان عمومي خواهيم شناساند.
وي تاكيد كرد: اين مركز آموزشي – پژوهشي و توريستي كه در واقع نمونه اي از نيروگاه خورشيدي نيز هست، معماري سنتي و مدرن را به نمايش مي گذارد و در آن از بادگير به عنوان تداعي كننده فضاي كوير استفاده خواهد شد.
در پايان اين جلسه مقرر شد قرارداد سه جانبه اي ميان شركت توسعه سرمايه گذاري جاسك، توزيع نيروي برق شمال استان كرمان و عمران علوي ماهان منعقد گردد و در فصلي از آن خريد تضميني 100 كيلو واتي انرژي خورشيدي براي نصب در مسير هفت باغ علوي مابين شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان و شركت سرمايه گذاري جاسك منعقد گردد.
 

تفاهم نامه شیوه نامه اجرایی نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد و تاسیسات برق اماکن

با حضور مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانير:
تفاهم نامه شيوه نامه اجرايي نظارت بر طراحي و اجراي استاندارد وتاسيسات برق اماكن منعقدشد

بمنظور پياده سازي شيوه نامه نظارت بر طراحي و اجراي استاندارد تاسيسات برق كليه اماكن با حضور مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانير، مديركل راه و شهرسازي، رئيس سازمان نظام مهندسي و مديران عامل شركت هاي توزيع نيروي برق شمال و جنوب استان كرمان و معاونين اين شركتها تفاهم نامه اجرايي اين شيوه نامه مبادله گرديد.

 

 اجراي سيستم اتصال زمين در ساختمانها، حافظ جان مردم است

 به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در جلسه هماهنگي پياده سازي شيوه نامه اجرايي نظارت بر طراحي و اجراي استاندارد تاسيسات برق اماكن، كه با حضور مديركل دفتر نظارت بر توزيع شركت توانير، مديركل راه و شهرسازي، رياست سازمان نظام مهندسي ساختمان و مديران عامل شركت هاي توزيع برق شمال و جنوب استان كرمان برگزار شد، بر اجراي صحيح سيستم اتصال زمين براي متقاضيان درخواست انشعاب برق، رعايت حريم شبكه هاي الكتريكي، هم بندي سيستم اتصال زمين با نول اخذ شده از شبكه برق ، سيم كشي كل ساختمان بصورت سه سيمه، وجود راه انداز نرم آسانسور ( 3VF )، نصب كليد RCCB در ابنيه جهت حفاظت از جان ساكنين و تعيين تكليف وضعيت واگذاري زمين پست توزيع تاكيد شد. مقيمي با اشاره به برنامه هاي ابلاغي وزارت نيرو مبني بر اجراي سيستم اتصال زمين در ساختمان ها گفت: مطابق آيين نامه اجرايي اين شيوه نامه، تمامي متقاضيان درخواست انشعاب برق بايستي قبل از صدور پروانه ساختماني و در ابتداي ساخت و ساز به منظور بررسي حريم شبكه هاي برق و ساير موارد مورد نظر از جمله وضعيت واگذاري محل مناسب براي احداث پست برق از طريق سازمان نظام مهندسي اقدام نمايند. علاوه بر آن متقاضيان بايستي درفرايند ساخت و ساز منزل مسكوني خود، حريم و اصول طراحي شبكه هاي الكتريكي را رعايت نموده وبا نصب مناسب سيستم اتصال زمين در ساختمان و سيم كشي كل ساختمان به صورت سه سيمه، يعني اضافه كردن سيم ارت علاوه بر حفظ جان خود، ما را نيز در اجراي اين مهم ياري نمايند.

 با اجراي صحيح مفاد ابلاغيه وزارت نيرو، خسارت كمتري به شبكه هاي برق وارد مي شود

 در ادامه مهندس شهبا با اشاره به مزاياي اجراي صحيح سيستم اتصال به زمين گفت: يكي از مفاد ابلاغيه وزارت نيرو نصب كليد RCCB در ابنيه است كه اين اقدام كمك بسيار مهمي در تامين ايمني ساكنين در مقابل اتصالي هاي احتمالي مي تواند باشد. علاوه بر آن وجود راه انداز نرم( 3VF) در آسانسور ساختمان ها از ضربه زدن به شبكه برق جلوگيري مي كند. وي خاطر نشان كرد: مطابق با آيين نامه تكميلي تعرفه هاي برق، مشتركيني كه تقاضاي انشعاب برق با قدرت بالاي 250 كيلو وات دارند، مكلفند فضايي به پست برق اختصاص دهندكه متاسفانه سهل انگاري در تعبيه فضايي به منظوراحداث تاسيسات برق رساني در ساختمانهاي بلند مرتبه، سرمايه گذاران را در آينده به دليل تاخير در تامين برق متحمل خسارات سنگيني مي كند. بر اساس ابلاغيه نهايي وزارت نيرو سازندگان مسكن مكلفند در زمان طراحي معماري نسبت به تعيين تكليف واگذاري زمين پست در زماني مناسب اقدام نمايند كه مطمئنا كمترين هزينه را براي متقاضيان در برخواهد داشت.

 ارتباط الكترونيكي دو سازمان براي پيگيري درخواست هاي مردمي

 شهبا خاطر نشان كرد: جلسات متعددي مابين نمايندگان اين شركت و سازمان نظام مهندسي ساختمان استان كرمان برگزار شده است و در آن چارچوب پياده سازي شيوه نامه و همچنين نحوه ارتباط الكترونيكي بين سازمان نظام مهندسي و شركت هاي توزيع تبيين شده است. بر اين اساس درخواست متقاضيان صدور پروانه ساختماني قبل از تاييد نقشه ساختمان توسط سازمان نظام مهندسي و معرفي نامه شهرداري جهت صدور پروانه، از طريق ارتباط الكترونيكي بين دوسازمان كنترل و موارد ابلاغي در بخشنامه وزارت نيرو بررسي مي گردد كه با اين اقدام علاوه بر صرفه جويي در وقت و هزينه متقاضيان، فرايند انجام كار با سرعت بيشتري انجام خواهد شد.

 

 

​​​
سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی.آلبرت انیشتن :

لینک های مرتبط

نظرسنجی

نظر سنجی خدمات الکترونیکدفاتر پیشخوان

اجرای سریع

  
گزارش نقاط حادثه خیز
گزارش انشعاب غیر مجاز
گزارش جوشکاری غیر مجاز
گزارش سرقت
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
پرداخت صورت حساب برق مصرفی
محاسبه مصرف براساس خود اظهاری
مشاهده وچاپ آخرین صورتحساب
ثبت تلفن همراه به منظور ارسال اطلاعات صورتحساب مشترک
محاسبه آسان صورتحساب مصرف برق خانگی
سیستم جامع خدمات مشترکین
سامانه خسارات حوادث ناشی ازبرق مشترکین خانگی
  
درخواست رفع معایب شبکه روشنایی معابر
درخواست رفع افت /افزایش /نوسان ولتاژ
درخواست رفع حریم
درخواست رفع خرابی تجهیزات برق
درخواست ثبت شکایات
ثبت پیشنهادات وانتقادات
درخواست ارتباط با مدیر عامل
  
قطع موقت انشعاب
تغییر نام اشتراک
تغییر تعرفه اشتراک برق
تست لوازم اندازه گیری
تغییر مشخصات انشعاب برق
مدارک لازم جهت واگذاری انشعاب
75 خانوار شهربابکی از نعمت برق برخوردار شدند
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395
خانوار شهربابكي از نعمت  برق برخوردار شدند    به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال  استان كرمان، در مراسمي با حضور فرماندار شهربابك ، بهره برداري از پروژه هاي برق رس...
برگزاری جشن تکلیف فرزندان کارکنان صنعت اب و برق استان کرمان
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، برای نخستین بارامسال درراستای ترویج ارزشها وفرهنگ دینی درسال اقتصاد مقاومتی ، کارکنان صنعت آب و برق استان کرمان ( اب وبرق منطقه ای ، مدیریت های تولید برق زرندو کرمان، شرکت های توزیع نیروی برق شمال و جنوب استان ، شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی) به سن تکلیف رسیدن فرزندان خود را با هم جشن گرفتند.
اصلاح بیش از 4 کیلومتر از شبکه های برق فشار متوسط و ضعیف در شهرستان زرند
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، مانور عملیاتی دوروزه لحظه صفر در شهرستان زرند برگزار و بیش از 4 کیلومتر از شبکه های برق فشار متوسط و ضعیف اصلاح و بهینه سازی شد.
مصاحبه در خصوص اجرایی شدن شیوه نامه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسلت برق کلیه اماکن استان کرمانl
یکشنبه 5 اردیبهشت 1395
چندی پیش در راستای عملیاتی نمودن شیوه نامه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات برق کلیه اماکن، جلسه ای با حضور ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان ، نماینده اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر ...

آخرین مناقصه و مزایدات

95-43
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395
45و44 - 95
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395
95/1-40
چهارشنبه 28 بهمن 1394
94/47
شنبه 1 اسفند 1394
94/001
چهارشنبه 7 بهمن 1394
ثبت نام جهت اطلاع رسانی مناقصات و مزایدات
X