پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه
صفحه اصلی
استفاده از سه پایه

​براي نخستين بار در كشور:
 استفاده از سه پايه فلزي مهاري براي حفظ تعادل و بتن ريزي پايه هاي تير برق
 
به منظور تعميروبازسازي تيرهاي فرسوده ، طرح استفاده از سه پايه فلزي مهاري به جاي جرثقيل جهت حفظ تعادل، تراز نمودن و بتن ريزي پاي تير برق براي نخستين بار در كشور در شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در حال انجام است.
مشاور مدير عامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در خصوص بررسي و امكان سنجي تجهيزي براي تعميرواصلاح تيرهاي فرسوده گفت: متاسفانه در حال حاضر يكي از معضلات شركت هاي توزيع نيروي برق ، فرسودگي شديد پايه هاي تير برق است كه سالانه هزينه هاي سنگيني را از نظر مالي و جاني به صنعت برق كشور تحميل مي كند. عليرضا ستوده نيا در خصوص لزوم تحكيم تيرهاي فرسوده گفت: از سطح زمين به عمق 30 سانتي متر امكان نفوذ آب و احتمال زنگ خوردگي ميلگرد داخل تير وجود دارد كه با گذشت زمان شاهد خوردگي تيرهاي بتني و گاها سقوط تيرهاي فرسوده هستيم.
وي از مزايا و معايب 2 روش قبلي براي كاهش خسارات ناشي از تيرهاي فرسوده نام برد و گفت: در ابتدايي ترين روش ، تير فرسوده تعويض مي شود كه به دليل هزينه بالاي آن اعم از قيمت پايه تير، هزينه هاي حفاري، جرثقيل و انرژي توزيع نشده از نظر مالي مقرون به صرفه نيست و به دليل قطع برق، نارضايتي مردم را در در پي خواهد داشت. در روش دوم كه اصلاح پايه تير به روش بتن ريزي مسلح و نگهداشتن تير باجرثقيل بوده است،  اطراف تير به قطر 60 و ارتفاع 100 سانتي متر بتن ريزي مي شود كه در اين روش نيز با توجه به آنكه دور سطح تير ، حفاري مي شود و احتمال سقوط تير وجود دارد، بايستي تير برق با استفاده از جرثقيل مهار شود كه به علت ايجاد ترافيك و هزينه هر ساعت كاركرد جرثقيل از نظر ريالي و رضايتمندي مردم مقرون به صرفه نمي باشد.
مشاور مديرعامل در ادامه گفت: به منظور افزايش رضايتمندي مردم و كاهش هزينه هاي مالي در صدد جايگزيني تجهيزي براي تعمير تيرهاي فرسوده به جاي جرثقيل بوديم كه خوشبختانه پس از مطالعات مقدماتي، سه پايه فلزي مهاري جهت حفظ تعادل، تراز نمودن و بتن ريزي پاي تيرهاي برق براي نخستين بار در كشور در كوچه شماره 11 خيابان خرمشهر كرمان مورد استفاده قرار گرفت. وي خاطر نشان كرد: اين سه پايه با قرارگيري در ارتفاع 2 تا 2.5 متري از سطح زمين و زاويه حدود 120 درجه اي ، تيربرق را مهار و امكان بتن ريزي پاي تير را بدون احتمال سقوط فراهم مي كند.


اولین همایش نظام آراستگی محیط کار در شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان برگزار شد.


اولين همايش نظام آراستگي محيط كار در شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان برگزار شد

 در راستاي پياده سازي 5S كه از ابتداي مرداد ماه سالجاري در قالب 4 تيم در شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در حال پياده سازي است، اولين همايش نظام آراستگي محيط كار با حضور حجه الاسلام راشد يزدي، مديرعامل، معاونين و جمع كثيري از همكاران اين شركت و مشاور اجرايي پروژه فوق در محل سالن اجتماعات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي در ابتداي اين همايش حجه الاسلام راشد يزدي ضمن اشاره به وجوهي از زندگي پيامبران گفت: زندگي كردن نيز مانند پزشكي و سياست علم است و پيامبران برانگيخته شده اند تا راه و رسم درست زندگي كردن را به مردم بياموزند و اگر افراد نتوانند زندگي خود را به درستي مديريت كنند تنها زنده اند و زندگي نمي كنند.
 مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان نيز ضمن تشكر از تمامي همكاران شركت كه در پياده سازي نظام آراستگي شركت سهيم شده اند، گفت: پياده سازي نظام آراستگي محيط كار مقدمه اي براي بهبود مستمر نظم و آراستگي در محيط كار و زندگي شخصي است و اميدواريم شاهد روزي باشيم كه اين شركت به همت تمامي همكاران يكي از سرآمدان شركت هاي توزيع باشد.
در ادامه دبير اجرايي پياده سازي پروژه نظام آراستگي نيز ضمن قدرداني از تمامي همكاراني كه با جديت پروژه فوق را پيگيري مي كنند گفت: پروژه آراستگي محيط كارنيازمندكار گروهي است كه تك تك افراد بايستي نسبت به پياده سازي آن احساس مسئوليت كنند و خوشبختانه اين شور و اشتياق در تمامي همكاران ايجاد شده است و اميدواريم نظام آراستگي محيط كار به عنوان فرهنگ در تمامي افراد نهادينه شود. سعيد افضلي نژاد پياده سازي نظام آراستگي را در چندين مرحله خلاصه كرد و گفت: اولين قدم بررسي وضع موجود و تصميم به استفاده از يك مشاور مجرب در اين زمينه بود. در مرحله بعدي اعضايي به عنوان پياده كنندگان نظام آراستگي در سطح شركت معرفي و در گام چهارم وظايف هر كدام اين افراد در قالب 4 تيم آموزش و فرهنگ سازي، استاندارد سازي و مستند سازي، اجرا و پياده سازي و پايش و ارزيابي تعريف شد.
در ادامه مشاور اجرايي پروژه فوق توضيحاتي در خصوص چگونگي پياده سازي پروژه فوق بيان نمود.


نصب سامانه های خورشیدی بر روی چراغهای راهنمایی و رانندگی برق در زمان خاموشی و بحران

​براي اولين بار در استان:
نصب سامانه هاي خورشيدي بر روي چراغهاي راهنمايي و رانندگي و تامين برق در زمان خاموشي و بحران
 براي نخستين بار در استان كرمان، شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان موفق شده است با نصب سامانه هاي خورشيدي بر روي چراغ هاي راهنمايي و رانندگي، برق مطمئن چراغهاي فوق را در زمان وقوع بحران و خاموشي هاي احتمالي، تامين و از ايجاد ترافيك جلوگيري نمايد.
 معاون بهره برداري و ديسپاچينگ شركت در خصوص پياده سازي طرح فوق گفت: يكي از معضلاتي كه در زمان بروز بحران و خاموشي ها در مناطق شهري ايجاد مي شود، قطعي برق چراغهاي راهنمايي و رانندگي و به تبع آن ايجاد ترافيك ، تصادفات و ساير تبعات اجتماعي است.
 محسن قراچه داغي در ادامه گفت: نصب پنلهاي خورشيدي و استفاده از انرژي الكتريكي توليد شده راهكار سازنده اي براي تامين برق پايدار چراغهاي راهنمايي و رانندگي است كه به عنوان نمونه و براي نخستين بار در شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان درسطح شهرعملياتي و اجرايي شده و به متوليان اشتراكهاي چراغهاي راهنمايي و رانندگي و معاونت كنترل ترافيك شهرداري كرمان پيشنهاد مي شود كه براي ساير چراغهاي راهنمايي و رانندگي علي الخصوص مناطق حساس شهر اجرايي گردد.
وي خاطر نشان كرد: سامانه هاي خورشيدي نصب شده بر روي چراغ راهنمايي و رانندگي چهارراه ابوذر شهر كرمان قابليت ذخيره انرژي الكتريكي و تامين برق مطمئن چراغهاي راهنمايي و رانندگي را تا 5 ساعت در زمان وقوع خاموشي ها دارد.


37 پروژه برق رسانی در شمال استان کرمان در هفته دولت سالجاری به بهره برداری رسید

​   

37 پروژه برق رساني در شمال استان كرمان در هفته دولت سالجاري به بهره برداري رسيد
 به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، 37 پروژه برق رساني در هفته دولت سالجاري افتتاح و عمليات اجرايي7 پروژه آغاز شد.
 مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، 37 پروژه افتتاح شده را شامل: رفع افت ولتاژ و حريم، تعويض و تقويت پايه هاي فرسوده، تامين برق متقاضيان فاقد برق، مساكن مهر و روستاهاي فاقد برق دانست و گفت: پروژه هاي فوق در محدوده شهرهاي شمالي استان كرمان و با اعتباري بالغ بر 67 ميليارد ريال از محل اعتبارات داخلي و استاني به بهره برداري مي رسند.
عملكرد شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي است
محمود شهبا با تاكيد بر ابلاغ سياست هاي اقتصاد مقاومتي از جانب وزير نيرو گفت: فعاليت هاي صورت گرفته در جهت توسعه زيرساخت هاي تامين برق مناسب و در راستاي اقتصاد مقاومتي و زمينه ساز توسعه اقتصادي و اجتماعي استان كرمان است و خوشبختانه تمامي اقدامات با تكيه بر توان مهندسي داخلي استان صورت گرفته است.
وي يكي از سياست هاي اقتصاد مقاومتي در بخش توزيع را اتمام عمليات برق رساني به تمامي روستاهاي داراي 10 تا 20 خانوار تا پايان سال 95 دانست و از برقدارشدن تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار در ابتداي سال 94 ابراز خرسندي كرد و گفت: در نظر است تا پايان سال 95، تمامي روستاهاي بالاي 10 خانوار در محدوده شمال استان كرمان از نعمت برق برخوردار شوند. مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان از برقدار شدن 33 روستا با 301 خانوار روستايي در سال گذشته خبر داد وگفت: مجموعا 1313 روستا در محدوده شمال استان كرمان برقدارند و تا پايان سال 95، تعداد 63 روستاي ديگر نيز به مجموع روستاهاي برقدار شده، اضافه خواهد شد.
 محمود شهبا، يكي ديگر از سياست هاي اقتصاد مقاومتي را كاهش تلفات توزيع برق به كمتر از 10 درصد دانست و گفت: طرح جهادي كاهش تلفات توزيع از آبان ماه سال 93 آغاز شد. تلفات اين شركت در ابتدا 14.04% بود و با مطالعات و برنامه ريزي هاي كاربردي صورت گرفته، آمار كنوني وضعيت تلفات شبكه هاي توزيع برق در محدوده شمال استان كرمان تا پايان سال 94 به 10.96% رسيده و اميدواريم با تلاش و همت همكاران خود و حمايت و همكاري مردم اين رقم تا پايان سال 95 به 10 % برسد.
وي پياده سازي شيوه نامه نظارت بر اجراي استاندارد تاسيسات الكتريكي اماكن و مقابله با برقهاي غيرمجاز را دو اقدام مهم براي كم كردن تلفات شبكه هاي برق دانست و از مردم خواست با همكاري خود، شركت توزيع برق شمال كرمان را در كم كردن تلفات و تامين برق مطمئن و پايدار ياري رسانند.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، اجراي سيستم AMI و شروع هوشمند سازي شبكه را يكي ديگر از سياست هاي اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: منظور از كنتورهاي هوشمند AMI كنتورهايي است كه هم قابليت قرائت و هم قابليت قطع و وصل برق مشترك از راه دور را دارد و اميدواريم با فراهم شدن زيرساخت هاي مناسب مخابراتي تعهدات خود را تا پايان سال 95 به اتمام رسانيم.
عزم جدي توزيع برق شمال كرمان در استفاده از انرژي هاي پاك و تجديد پذير
محمود شهبا يكي از اهداف اصلي وزارت نيرو در برنامه ششم توسعه را استفاده از انرژي هاي تجديدپذير نام برد و گفت: در راستاي اجرايي شدن مصوبه وزير نيرو مبني بر خريد تضميني برق از نيروگاه هاي تجديد پذير و پاك، شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان مصمم است با انعقاد قراردادهاي خريد تضميني برق از نيروگاه هاي خورشيدي و بادي مشتركين تا 20 سال، انرژي الكتريكي توليد شده را خريداري نمايد.
 وي ضمن برشمردن مزاياي طرح خريد تضميني برق از مشتركين گفت: استان كرمان موقعيت بسيار مناسبي براي دريافت انرژي خورشيدي در دنيا دارد، به عبارتي، كرمان در ذوذنقه طلايي دريافت انرژي خورشيدي دنيا قرار دارد و ما تا كنون از اين انرژي خدادادي به درستي استفاده نكرديم. از سوي ديگر با نصب سامانه هاي خورشيدي و توليد انرژي الكتريكي توسط مردم، علاوه برآنكه در حفظ منابع ملي و سوخت هاي فسيلي گام مهمي برداشته ايم، از توليد آلاينده هاي زيست محيطي نيز جلوگيري خواهد شد.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در ادامه گفت: متقاضيان طرح خريد تضميني برق از نيروگاه هاي تجديد پذير مي توانند با مراجعه به شركت هاي توزيع، انعقاد قرارداد با سازمان انرژي هاي نو ايران و نصب پنلهاي خورشيدي در پشت بام يا حياط منزل مسكوني خود، به صورت تضميني تا 20 سال انرژي توليد شده را به وزارت نيرو بفروشند .

​​​
سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی.آلبرت انیشتن :

لینک های مرتبط

نظرسنجی

نظر سنجی خدمات الکترونیکدفاتر پیشخوان

اجرای سریع

  
گزارش نقاط حادثه خیز
گزارش انشعاب غیر مجاز
گزارش جوشکاری غیر مجاز
گزارش سرقت
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
پرداخت صورت حساب برق مصرفی
محاسبه مصرف براساس خود اظهاری
مشاهده وچاپ آخرین صورتحساب
ثبت تلفن همراه به منظور ارسال اطلاعات صورتحساب مشترک
محاسبه آسان صورتحساب مصرف برق خانگی
سیستم جامع خدمات مشترکین
  
درخواست رفع معایب شبکه روشنایی معابر
درخواست رفع افت /افزایش /نوسان ولتاژ
درخواست رفع حریم
درخواست رفع خرابی تجهیزات برق
درخواست ثبت شکایات
ثبت پیشنهادات وانتقادات
درخواست ارتباط با مدیر عامل
  
قطع موقت انشعاب
تغییر نام اشتراک
تغییر تعرفه اشتراک برق
تست لوازم اندازه گیری
تغییر مشخصات انشعاب برق
مدارک لازم جهت واگذاری انشعاب
اولین همایش نظام آراستگی محیط کار در شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان برگزار شد
دوشنبه 19 مهر 1395
در راستای پیاده سازی 5S که از ابتدای مرداد ماه سالجاری در قالب 4 تیم در شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در حال پیاده سازی است،‌ اولین همایش نظام آراستگی محیط کار با حضور حجه الاسلام راشد یزدی،‌ مدیرعامل، معاونین و جمع کثیری از همکاران این شرکت و مشاور اجرایی پروژه فوق در محل سالن اجتماعات برگزار شد.
برگزاری پنجمین همایش آموزشی اجرای شیوه نامه نظارت بر تاسیسات الکتریکی اماکن
چهارشنبه 14 مهر 1395
پنجمین همایش آموزشی وهم اندیشی پیاده سازی شیوه نامه نظارت براجرای تاسیسات الکتریکی کلیه اماکن درتاریخ شنبه 08/07/1395از ساعت 9 تا 12 درمحل سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با حضور140 نفراز بازرسین برق عضوسازمان نظام مهندسی استان کرمان برگزارگردید
وضعیت روشنایی معابر محدوده شمال استان کرمان بازدید شد
یکشنبه 11 مهر 1395
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با حضور 53 گروه کاری وضعیت روشنایی معابر 16 شهردر محدوده شمال استان کرمان بازدید شد.
برگزاری همایش تقدیر از فرماندهان نیروی انتظامی و دستگاه قضایی
یکشنبه 11 مهر 1395
به گزارش روابط عمومی همایش تقدیر از تعامل ارزنده نیروی انتظامی ودستگاه قضایی با شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در دومین روز از هفته ناجا و با حضور جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی و دستگاه قضایی درمحل سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان برگزار شد.
X