پرش از دستورهای نوار
رد کردن تا محتوای اصلی
جابجایی به بالا
ورود به سامانه
صفحه اصلی
كسب رتبه اول پيك سايي سال 1393 در كشور ، توسط شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، با توجه به شاخص هاي تعريف شده جهت ارزيابي عملكرد شركت هاي توزيع در پروژه كاهش پيك سال 93  از سوي شركت توانير، شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان با كسب امتياز 92/95 حائز رتبه اول در كشور شد.
در مراسمي كه  با حضور كرم رضايي، معاون منابع انساني توانير، احمديزدي، معاون دفتر مديريت مصرف و مجري پروژه كاهش پيك، صاحبي، مديركل دفتر منابع انساني و رجبي، مدير دفتر فن آوري اطلاعات و آمار شركت توانير در محل سالن اجتماعات شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان برگزارگرديد، لوح تقديري، به مهندس شهبا، مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان اهدا شد.


پیگیری دولت جهت عقد قرارداد دوجانبه بین تولید کننده برق وصنعتگر مصرف کننده برق

​ مديركل دفتر خصوصي سازي وزارت نيرو:
 دولت پيگير عقد قرارداد دوجانبه بين توليد كننده برق و صنعتگر مصرف كننده برق است.
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در جلسه اي كه با حضور مديركل دفتر خصوصي سازي وزارت نيرو،‌ مجري طرح توليد پراكنده شركت توانير،‌ مديركل دفتر مديريت مصرف شركت توانير، صنايع همكار در كاهش پيك بار تابستان 93 و مديران شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در محل اتاق بازرگاني استان كرمان برگزار شد ، تعامل صنايع توليدي و صنعت برق مورد تاكيد قرار گرفت.
مهندس آريايي، مديركل دفتر خصوص سازي وزارت نيرو در اين همايش ضمن برشمردن آئين نامه هاي تكليفي وزارت نيرو گفت: هدف وزارت نيرو آن است كه صنايع ، برق مورد نياز خود را با عقد قرادادهاي دوجانبه از توليدكنندگان خريداري كنند و در اين ميان وزارت نيرو  وظيفه انتقال وامنيت انرژي را بر عهده گيرد .آريايي هم چنين گفت: با عقد قراردادهاي دو جانبه،  توليد كنندگان برق موظف خواهند شد:صنايع مصرف كننده را در اولويت قراردهند. به عبارت دیگر تامین برق صنایع دارای قرداد دو جانبه، حتی در شرایط کمبود سوخت ،کمبود ظرفیت تولید و یا محدودیت شبکه در اولویت می باشد.
 مهندس آريايي ضمن برشمردن مزاياي اين طرح گفت: با انعقاد قراردادهاي دو جانبه، علاوه بر آنكه توليد كننده و مصرف كننده تعامل نزديكي با يكديگر دارند ، فضاي كسب و كار رونق يافته و مشاغل جديدي ايجاد ميگردد.
 
 بايستي حساسيت در بهينه مصرف كردن انرژي ايجاد شود
 در ادامه مهندس احمد يزدي، معاون مديركل دفتر مديريت مصرف شركت توانير با تاكيد بر نامگذاري سالجاري با عنوان : دولت و ملت ، همدلي و همزباني گفت: همدلي و همزباني صنعت برق و مشتركين در تابستان امسال كه به لحاظ گرماي هوا شرايط ویژه ای دارد ، بايستي معناي واقعي "ما مي توانيم" باشد. احمد يزدي با اشاره به گزارش  شوراي جهاني انرژي گفت: در اين گزارش ذكر شده : جهان با دو چالش عمده افزايش جمعيت و افزايش تقاضاي انرژي روبروست. وي گفت: جمعيت دنيا از 790 ميليون نفر در سال 1750 به 7ميليارد و 300ميليون نفر در سال 2015 رسيد و با اين روند افزايش جمعيت ، طبيعي است كه  در سال 2015، ميزان تقاضاي انرژي به 9 هزار و 600 ميليون تن معادل نفت خام برسد و به تبع آن افزايش گازهاي گلخانه اي منتشر شده را داشته باشيم . وي با اشاره به عوارض آلاينده هاي زيست محيطي گفت : ما بايستي اين حساسيت را ايجاد كنيم كه صرفه جويي و بهينه سازي مصرف را در اولويت كاري خود قراردهيم. وي خاطر نشان كرد: خوشبختانه همكاري مشتركين صنعتي تاثير قابل توجهي در مديريت مصرف برق در تابستان دارد و اگر بتوانيم حتي به ميزان 1 درصد بهينه سازي مصرف انرژي را در اولويت كاري خود در محل كار و زندگي انجام دهيم، قطعا رشد مصرف را كم خواهيم كرد.
 در تمام دنيا،‌ پيك بار با همكاري صنايع برنامه ريزي مي شود
 در ادامه مهندس رسول عبدالهي، مديردفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان گفت: از اولويتهاي صنعت برق ، تامين نياز انرژي بخش مولد كشور است و تمركز وزارت نيرو بر تامين برق صنايع می باشد و ما نيز براي افزايش توليد ملي به كارخانجات كمك مي كنيم. وي در خصوص مديريت پيك بار تابستان افزود: مديريت بار در ساعات پيك ، روشي نيست كه تنها  در ايران برنامه ريزي شده باشد بلكه در تمام دنيا مديريت پيك بار از طريق همكاري بار هاي بزرگ مانند صنايع دنبال مي شود. مهندس عبدالهي در ادامه با اشاره به برنامه هاي تدوين شده جهت جلب همكاري صنايع در مديريت بار تابستان ، ضمن تشريح طرح ذخيره عملياتي كه با صنايع بالاي 500 كيلو وات داراي لوازم اندازگيري با قابليت قرائت از راه دور و بر اساس آئين نامه ابلاغي اجرا ميشود ، در خصوص طرح تعطيلات و تعميرات صنايع گفت:در اين برنامه كه در بازه زماني 15 خرداد تا 15 شهريور اجرايي مي شود صنايع مي توانند با يكي از روش هاي جابجايي تعطيلي جمعه به ساير روزهاي هفته ، جابجايي شيفت مصادف با پيك بار  به شيفت شب ،انجام تعميرات و تعطيلات ساليانه در اين بازه زماني و يا صرفه جويي مصرف برق به ميزان حداقل 10 درصد در مديريت پيك بار مشاركت كنند و متناسب با همكاري خود از مشوق هاي مالي نيز برخوردار شوند.در پايان از نمايندگان صنايعي كه در مديريت پيك بار تابستان 93 با شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان همكاري داشته اند، با اهدا تنديس تقدير شد.
 

بازدید و تقدیر استاندار کرمان از وضعیت خدمت رسانی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان

به  گزارش روابط عمومي،‌ استاندار كرمان ضمن بازديد از شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، در جلسه اي با مديران ارشد اين شركت، سياست هاي كلي دولت را تشريح كرد.

مهندس محمود شهبا،‌ مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان ضمن ارائه خلاصه اي از وضعيت خدمت رساني در مجموعه تحت پوشش شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان گفت: اين شركت با دارا بودن بيش از 555 هزار مشترك در محدوده اي به مساحت91 هزار كيلومتر مربع مسئوليت توزيع برق را به عهده دارد. وي در ادامه با اشاره به برقدار شدن تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار در محدوده خدمات رساني اين شركت گفت: تا پايان سال 93 مجموع 1281 مورد روستاي بالاي 20 خانوار برقدار شده است و تعداد محدودي از روستاهاي زير 20 خانوار برقدار نيستند كه با هماهنگي هاي به عمل آمده و تاكيد وزارت نيرو، برقدار كردن روستاها و مناطق دورافتاده را با استفاده از انرژي هاي خورشيدي دنبال خواهيم كرد.
با انعقاد تفاهم نامه اي كرمان به عنوان پايلوت انرژي هاي خورشيدي شناخته خواهد شد
 مهندس شهبا خاطر نشان كرد: در بحث استفاده از انرژي هاي نو تنها به برقدار كردن روستاها اكتفا نكرديم و در 2 سال گذشته حدود 400 كيلو وات سامانه خورشيدي براي مشتركين در تعرفه هاي عمومي (مدارس، حوزه هاي علميه و ...) كه عملا برق را به صورت رايگان استفاده مي كنند، نصب و مورد بهره برداري قرار گرفته است. در سال94 نيز با برنامه ريزي هاي انجام شده، قرار است سامانه 500 كيلو واتي دانشگاه رفسنجان و 250 كيلو واتي سرمايه گذار خصوصي با استفاده از انرژي خورشيدي راه اندازي شود. .علاوه بر آن پيگير خواهيم بود تا با انعقاد تفاهم نامه اي با سانا (سازمان انرژي هاي نوايران)، كرمان را به عنوان پايلوت انرژي خورشيدي كشور معرفي و در جهت استفاده از اين منبع طبيعي و خدادادي پيشگام و الگوي سايرين باشيم.
تا اصلاح اقتصاد انرژي هيچ اتفاق خاصي نخواهد افتاد
در ادامه مهندس شهبا، مشكل اصلي صنعت برق را اقتصاد انرژي دانست و گفت: شركتهاي توزيع وظيفه خريد انرژي از بازار و فروش به مشتركين را دارند. براين اساس ميانگين هزينه توليد هر كيلووات ساعت از سوي وزارت نيرو حدود 100 تومان است اما ميانگين فروش هركيلو وات ساعت براي كرمان 53 تومان است. به عبارتي در 5 سال گذشته مابه التفاوت نرخ تكليفي و نرخ تمام شده به زيان صنعت برق ثبت شده است . شهبا تاكيد كرد: همكاران ما تمامي همت خود را در راه خدمت به مردم به كار گرفته اند و اگر گره اقتصاد انرژي باز شود و سرمايه به سمت توسعه صنعت برق روانه شود، مي توانيم گام هاي بلندي را در تامين برق مطمئن و پايدار مشتركين برداريم.
استاندار كرمان:
تلاش همكاران صنعت برق در شمال استان كرمان جاي تقدير دارد
 استاندار كرمان ضمن تقدير از تلاش هاي شبانه روزي همكاران شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در تامين برق مردم گفت: مردم نمي دانند برقي كه بي وقفه در اختيارشان  است، حاصل تلاش مجموعه اي از خدمتگزاران صنعت برق است كه تمام همت خود را به كار مي گيرند تا برقي قطع نشود و خسارتي به مردم وارد نيايد.
رزم حسيني با اشاره به مابه التفاوت قيمت تمام شده و قيمت فروخته شده انرژي گفت: نه تنها در صنعت برق بلكه در ساير صنايع مثل آب و نفت دولت از يارانه مخفي استفاده مي كند كه براي پرداخت آن بايستي از ثروت هاي ملي استفاده كرد. وي گفت: در تمامي جوامع،‌ افراد كم بضاعت تحت حمايت دولت اند، اما اين دليل بر آن نمي شودكه تمامي افراد جامعه از غني و فقير از يارانه هاي كشور استفاده كنند و ثروت كشور كه متعلق به نسل هاي آينده است براي مصرف بي رويه و غير عقلاني در اختيار افراد جامعه قرار گيرد. به عبارتي تا زماني كه اقتصاد يارانه اي وجود دارد همواره با كمبودها و كاستي هايي در حوزه توسعه و تامين نيازهاي عمومي مردم روبرو خواهيم بودكه خوشبختانه دولت تدبير و اميد، سعي بر احياء نظام برنامه ريزي دارد.
وي هم چنين به حفظ منابع و حفظ سرمايه هاي ملي تاكيد كرد و گفت: پمپ هاي آب كشاورزان به دو صورت برقي يا غيربرقي مورد استفاده قرار مي گيرند كه در صورت اعمال نظام بهره وري منابع آب، سهم برق مصرفي پمپ هاي برقي كشاورزان به درستي نشان داده مي شود و پيگير هستيم تا با استفاده از بند (ق)، چاه هاي كشاورزي كه سوخت مصرف مي كنند، برقي نموده و مابه التفاوت آنرا دولت پرداخت كند.
 
هدف مديريت استان،‌ خلق منابع و مزيت هاي جديد است
 
 استاندار كرمان در پايان ابراز اميدواري كرد، هدف مديريت استان خلق منابع و مزيت هاي جديد در حوزه هاي مختلف است تا تبديل به ثروت و در اختيار مردم قرار گيرد. با خلق منابع و مزيت هاي جديد هم زمينه اشتغال و هم سطح رفاه عمومي جامعه  افزايش پيدا خواهد كرد كه از آن جمله مي توان به 320 روز آفتابي و وزش بادهاي شديد در استان و كاربرد آن در استفاده از انرژي هاي نو در استان كرمان اشاره كرد.
 

هیچ عملی از تو در پیشگاه خداوند مورد قبول واقع نمی شود مگر آن را که با خلوص انجام داده باشی.امام علی (ع):

لینک های مرتبط

نظرسنجی

نظر سنجی خدمات الکترونیکدفاتر پیشخوان

اجرای سریع

  
گزارش نقاط حادثه خیز
گزارش انشعاب غیر مجاز
گزارش جوشکاری غیر مجاز
گزارش سرقت
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
1 - 30بعدی
  
پرداخت صورت حساب برق مصرفی
محاسبه مصرف براساس خود اظهاری
مشاهده وچاپ آخرین صورتحساب
ثبت تلفن همراه به منظور ارسال اطلاعات صورتحساب مشترک
محاسبه آسان صورتحساب مصرف برق خانگی
سیستم جامع خدمات مشترکین
  
درخواست رفع معایب شبکه روشنایی معابر
درخواست رفع افت /افزایش /نوسان ولتاژ
درخواست رفع حریم
درخواست رفع خرابی تجهیزات برق
درخواست ثبت شکایات
ثبت پیشنهادات وانتقادات
درخواست ارتباط با مدیر عامل
  
قطع موقت انشعاب
تغییر نام اشتراک
تغییر تعرفه اشتراک برق
تست لوازم اندازه گیری
تغییر مشخصات انشعاب برق
مدارک لازم جهت واگذاری انشعاب
همکاری کشاورزان با شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در گذر از پیک بار تابستان 94
سه‌شنبه 6 مرداد 1394
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان نشست هاي جداگانه اي با حضور كارشناس ارشد دفتر مديريت مصرف شركت توانير و جمعي از كشاورزان شهرستان هاي شهربابك،‌ زرند و رفسنجان برگزار و ...
اصلاح بیش از 330 کیلومتر از شبکه های برق
شنبه 20 تیر 1394
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، در راستاي كاهش تلفات شبكه هاي برق و خدمت رساني مطلوب تر به مشتركين اين شركت، بيش از 330 كيلومتر از شبكه هاي فشار متوسط و ضعيف در سه ماهه نخس...
بازدید و تقدیر استاندار کرمان از وضعیت خدمت رسانی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان
دوشنبه 8 تیر 1394
به  گزارش روابط عمومي،‌ استاندار كرمان ضمن بازديد از شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان، در جلسه اي با مديران ارشد اين شركت، سياست هاي كلي دولت را تشريح كرد.مهندس محمود شهبا،‌ مديرعامل شركت تو...
اولین مانور مشترک استان های کرمان و یزد برگزار گردید
دوشنبه 1 تیر 1394
در راستاي تفاهم نامه همكاري بين شركت هاي توزيع نيروي برق منطقه جنوبشرق كشور: اولين مانور مشترك استان هاي كرمان و  يزد برگزار گرديد  به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شمال استان ...
X