چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی
ورود

 

ارتباط با ستاد خبری حراست
گزارش اتفاقات
سامانه تلفنی پرداخت صورتحساب برق مصرفی
استفاده از سه پایه

​براي نخستين بار در كشور:
 استفاده از سه پايه فلزي مهاري براي حفظ تعادل و بتن ريزي پايه هاي تير برق
 
به منظور تعميروبازسازي تيرهاي فرسوده ، طرح استفاده از سه پايه فلزي مهاري به جاي جرثقيل جهت حفظ تعادل، تراز نمودن و بتن ريزي پاي تير برق براي نخستين بار در كشور در شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در حال انجام است.
مشاور مدير عامل شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان در خصوص بررسي و امكان سنجي تجهيزي براي تعميرواصلاح تيرهاي فرسوده گفت: متاسفانه در حال حاضر يكي از معضلات شركت هاي توزيع نيروي برق ، فرسودگي شديد پايه هاي تير برق است كه سالانه هزينه هاي سنگيني را از نظر مالي و جاني به صنعت برق كشور تحميل مي كند. عليرضا ستوده نيا در خصوص لزوم تحكيم تيرهاي فرسوده گفت: از سطح زمين به عمق 30 سانتي متر امكان نفوذ آب و احتمال زنگ خوردگي ميلگرد داخل تير وجود دارد كه با گذشت زمان شاهد خوردگي تيرهاي بتني و گاها سقوط تيرهاي فرسوده هستيم.
وي از مزايا و معايب 2 روش قبلي براي كاهش خسارات ناشي از تيرهاي فرسوده نام برد و گفت: در ابتدايي ترين روش ، تير فرسوده تعويض مي شود كه به دليل هزينه بالاي آن اعم از قيمت پايه تير، هزينه هاي حفاري، جرثقيل و انرژي توزيع نشده از نظر مالي مقرون به صرفه نيست و به دليل قطع برق، نارضايتي مردم را در در پي خواهد داشت. در روش دوم كه اصلاح پايه تير به روش بتن ريزي مسلح و نگهداشتن تير باجرثقيل بوده است،  اطراف تير به قطر 60 و ارتفاع 100 سانتي متر بتن ريزي مي شود كه در اين روش نيز با توجه به آنكه دور سطح تير ، حفاري مي شود و احتمال سقوط تير وجود دارد، بايستي تير برق با استفاده از جرثقيل مهار شود كه به علت ايجاد ترافيك و هزينه هر ساعت كاركرد جرثقيل از نظر ريالي و رضايتمندي مردم مقرون به صرفه نمي باشد.
مشاور مديرعامل در ادامه گفت: به منظور افزايش رضايتمندي مردم و كاهش هزينه هاي مالي در صدد جايگزيني تجهيزي براي تعمير تيرهاي فرسوده به جاي جرثقيل بوديم كه خوشبختانه پس از مطالعات مقدماتي، سه پايه فلزي مهاري جهت حفظ تعادل، تراز نمودن و بتن ريزي پاي تيرهاي برق براي نخستين بار در كشور در كوچه شماره 11 خيابان خرمشهر كرمان مورد استفاده قرار گرفت. وي خاطر نشان كرد: اين سه پايه با قرارگيري در ارتفاع 2 تا 2.5 متري از سطح زمين و زاويه حدود 120 درجه اي ، تيربرق را مهار و امكان بتن ريزي پاي تير را بدون احتمال سقوط فراهم مي كند.


نصب سامانه های خورشیدی بر روی چراغهای راهنمایی و رانندگی برق در زمان خاموشی و بحران

​براي اولين بار در استان:
نصب سامانه هاي خورشيدي بر روي چراغهاي راهنمايي و رانندگي و تامين برق در زمان خاموشي و بحران
 براي نخستين بار در استان كرمان، شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان موفق شده است با نصب سامانه هاي خورشيدي بر روي چراغ هاي راهنمايي و رانندگي، برق مطمئن چراغهاي فوق را در زمان وقوع بحران و خاموشي هاي احتمالي، تامين و از ايجاد ترافيك جلوگيري نمايد.
 معاون بهره برداري و ديسپاچينگ شركت در خصوص پياده سازي طرح فوق گفت: يكي از معضلاتي كه در زمان بروز بحران و خاموشي ها در مناطق شهري ايجاد مي شود، قطعي برق چراغهاي راهنمايي و رانندگي و به تبع آن ايجاد ترافيك ، تصادفات و ساير تبعات اجتماعي است.
 محسن قراچه داغي در ادامه گفت: نصب پنلهاي خورشيدي و استفاده از انرژي الكتريكي توليد شده راهكار سازنده اي براي تامين برق پايدار چراغهاي راهنمايي و رانندگي است كه به عنوان نمونه و براي نخستين بار در شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان درسطح شهرعملياتي و اجرايي شده و به متوليان اشتراكهاي چراغهاي راهنمايي و رانندگي و معاونت كنترل ترافيك شهرداري كرمان پيشنهاد مي شود كه براي ساير چراغهاي راهنمايي و رانندگي علي الخصوص مناطق حساس شهر اجرايي گردد.
وي خاطر نشان كرد: سامانه هاي خورشيدي نصب شده بر روي چراغ راهنمايي و رانندگي چهارراه ابوذر شهر كرمان قابليت ذخيره انرژي الكتريكي و تامين برق مطمئن چراغهاي راهنمايي و رانندگي را تا 5 ساعت در زمان وقوع خاموشي ها دارد.


​​​
میشود فرصتهای بسیاری را برای کشور ایجاد کرد و از فرصتها استفاده کرد؛ شرطش این است که برای اقتصاد مقاومتی کار و تلاش انجام بگیرد.مقام معظم رهبری(مدظله):

لینک های مرتبط

نظرسنجی

نظر سنجی خدمات الکترونیکدفاتر پیشخوان

نشست هم اندیشی اتاق فکر برگزار شد
یکشنبه 27 تیر 1395
جلسه ای با هدف نهادینه کردن اتاق فکر و کار گروهی با حضور دکتر رشیدی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، مدیر عامل و معاونین این شرکت و با همکاری گروه تحقیقات در محل نمایشگاه دائمی سیر تحول صنعت برق استان کرمان برگزار شد.
  
گزارش نقاط حادثه خیز
گزارش انشعاب غیر مجاز
گزارش جوشکاری غیر مجاز
گزارش سرقت
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
پرداخت صورت حساب برق مصرفی
محاسبه مصرف براساس خود اظهاری
مشاهده وچاپ آخرین صورتحساب
ثبت تلفن همراه به منظور ارسال اطلاعات صورتحساب مشترک
محاسبه آسان صورتحساب مصرف برق خانگی
سیستم جامع خدمات مشترکین
  
درخواست رفع معایب شبکه روشنایی معابر
درخواست رفع افت /افزایش /نوسان ولتاژ
درخواست رفع حریم
درخواست رفع خرابی تجهیزات برق
درخواست ثبت شکایات
نظرسنجی ( پیشنهادات وانتقادات)
درخواست ارتباط با مدیر عامل
  
قطع موقت انشعاب
تغییر نام اشتراک
تغییر تعرفه اشتراک برق
تست لوازم اندازه گیری
تغییر مشخصات انشعاب برق
مدارک لازم جهت واگذاری انشعاب
X

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​